Fortuna 1 Liga: PGE Stal nie wykorzystała szansy! Zaskakująca porażka w Bełchatowie

PGE Stal Mielec przegrała z GKS Bełchatów 1:2.

PGE Stal Mielec nie wykorzystała szansy na objęcie pozycji lidera Fortuna 1 Ligi. W meczu 27. kolejki przegrała na wyjeździe 1:2 z GKS Bełchatów. Decydującą bramkę w 88. minucie zdobył Bartosz Biel.

Zdecydowanym faworytem spotkania była Stal. Podopieczni Dariusza Marca notują ostatnio znakomitą serię, która pozwoliła im wskoczyć do ścisłej czołówki Fortuna 1 Ligi. Od momentu wznowienia rozgrywek po przerwie spowodowanej koronawirusem nie przegrali ani razu. Zwycięstwo z GKS pozwoliłoby im awansować na pozycję lidera.

Sytuacja bełchatowskiego zespołu jest zdecydowanie bardziej skomplikowana. Po 26 kolejkach zajmował miejsce w strefie spadkowej. Co prawda w dwóch ostatnich spotkaniach piłkarze Marcina Węglewskiego wygrali z Zagłębiem Sosnowiec 2:1 i zremisowali 1:1 z Chojniczanką, lecz w niedzielę musieli stanąć naprzeciw zdecydowanie mocniejszego rywala.

Pierwsza połowa lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy. Już w 9. minucie do bramki Rafała Strączka trafił Bartosz Biel. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo, bo dokładnie 10 minut później do wyrównania doprowadził Bartosz Nowak. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa nie obfitowała w bramki. Kiedy wydawało się, że zespoły podzielą się punktami w 88. minucie gola na wagę zwycięstwa strzelił Biel. Było to drugie trafienie tego zawodnika w meczu.

Zwycięstwo pozwoliło bełchatowianom awansować na bezpieczne czternaste miejsce w zestawieniu zaplecza Ekstraklasy.

GKS Bełchatów - Stal Mielec 2:1 (1:1)
Bramki: Bartosz Biel 9', 88' - Bartosz Nowak 19'

GKS Bełchatów: Daniel Niźnik - Marcin Sierczyński, Michał Kołodziejski, Mariusz Magiera, Mikołaj Grzelak (77' Mateusz Szymorek) - Bartosz Biel, Paweł Czajkowski, Adrian Małachowski, Artur Golański (69' Bartłomiej Bartosiak), Wiktor Putin (46' Émile Thiakane) - Patryk Winsztal

PGE Stal Mielec: Rafał Strączek - Jakub Bartosz (26' Wojciech Lisowski), Lukáš Bielák, Mateusz Żyro, Krystian Getinger - Mateusz Mak (55' Andreja Prokić), Maciej Urbańczyk, Grzegorz Tomasiewicz, Bartosz Nowak (72' Robert Dadok), Maciej Domański - Michał Żyro

żółte kartki: Małachowski, Bartosiak - Bartosz, Bielák

sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn)