Atanasijević ponownie zbadany. Otrzymał wynik testu

Siatkówka
Atanasijević ponownie zbadany. Otrzymał wynik testu
fot. Cyfrasport
Atakujący reprezentacji Serbii Aleksandar Atanasijević został ponownie przebadany na obecność koronawirusa.

Atakujący reprezentacji Serbii Aleksandar Atanasijević został ponownie przebadany na obecność koronawirusa. Jak poinformował, wynik był negatywny. W piątek odbędzie kolejne testy i jeśli przejdzie je pomyślnie, będzie mógł zakończyć kwarantannę.

28-letni zawodnik w rodzimej telewizji TV Prva opowiedział historię swojej choroby.


- Opuściłem Włochy dwa miesiące po wybuchu epidemii. Wjechałem do Serbii z negatywnym wynikiem testu i nie musiałem być poddany kwarantannie. Po kilkunastu dniach obudziłem się z lekką gorączką i udałem do Kliniki Chorób Zakaźnych w Belgradzie - relacjonował. Tam został poddany badaniom, które wykazały, że został zakażony koronawirusem.

 

Zobacz też: Kolejni siatkarze reprezentacji Serbii zarażeni koronawirusem!


- Rozmawiając z lekarzami powiedziałem im, że byłem w Serbii przez dwa tygodnie, prowadząc normalne życie. To tutaj złapałem wirusa. Nie ma jednak znaczenia, gdzie się zaraziłem. Czuję się teraz lepiej, jak wszyscy inni, którzy mieli ze mną kontakt. Zależało mi na nich bardziej, niż na sobie, byłem z nimi w kontakcie. To wszystko zaczęło się ode mnie, byłem "pacjentem zero" w serbskiej reprezentacji. Inni również trafili do Kliniki Chorób Zakaźnych, skąd zostali wypuszczeni po kilku dniach - opowiadał.


Nieco ponad dwa tygodnie temu siatkarz ogłosił, że został zakażony koronawirusem i przebywał na domowej kwarantanniue, w czasie której dochodził do zdrowia. Jak poinformowały serbskie media kilka dni później, pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa otrzymali trzej kolejni zawodnicy reprezentacji: Marko Podrascanin, Drazen Luburić i Srecko Lisinac oraz drugi trener kadry Igor Zakić.

 

***

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

AgB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie