Babilon MMA 14: Jak wyglądała ostatnia walka Pawlaka? (WIDEO)

Sporty walki
Babilon MMA 14: Jak wyglądała ostatnia walka Pawlaka? (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Ostatnia walka Pawła Pawlaka była wojną na wyniszczenie.

Dokładnie 7 lutego 2020 roku swój ostatni pojedynek w formule MMA stoczył Paweł "Plastinho" Pawlak (15-4-1, 8 KO, 3 Sub), który po pięciorundowej batalii zremisował z Adrianem Błeszyńskim (9-3-1, 7 KO, 1 SUB). Już w piątek jego przeciwnikiem będzie znany z efektownych poddań Filip Tomczak (7-1, 2 KO, 5 Sub).

Do klatki organizacji Babilon Promotion Pawlak i Błeszyński weszli na około miesiąc przed wybuchem pandemii i trzeba przyznać, że udało im się sprawić niemałą niespodziankę. Faworytem konfrontacji był bowiem pierwszy z wymienionych, który w przeszłości trzykrotnie wystąpił pod szyldem UFC. Błeszyńskiemu udało się jednak postawić mu trudne warunki.

 

Potyczkę o mistrzowski pas kategorii średniej lepiej rozpoczął "Plastinho" i dominował przeciwnika na przestrzeni dwóch pierwszych rund. Szybko udało mu się doprowadzić do obalenia i w parterze zmasakrował twarz rywala potężnymi ciosami. Konieczna była nawet interwencja lekarza, który mimo wszystko zezwolił na kontynuowanie walki.

 

W kolejnej odsłonie do głosu doszedł jednak zdeterminowany Błeszyński i zaczął wykorzystywać widoczny u Pawlaka "brak prądu". "Ares" całkowicie przejął inicjatywę i do końcowego sygnału konsekwentnie rozbijał twarz Pawlaka potężnymi ciosami. Do wykończenia przeciwnika zabrakło mu jednak czasu.

 

Babilon MMA 14: Karta walk

 

Sędziowie nie byli zgodni i ostatecznie nie udało im się wskazać zwycięzcy. Co prawda, tuż po walce obaj zawodnicy powiedzieli, że pragną skrzyżować rękawice raz jeszcze, ale wiemy już, że przynajmniej przez jakiś czas będą musieli odłożyć rewanżowe plany na bok. Kolejnym rywalem Pawlaka już w piątek będzie bowiem Tomczak.

 

 

Transmisja gali Babilon MMA 14 w piątek od godziny 19.00 w Polsacie Sport Fight oraz od godziny 20.00 w Polsacie Sport Extra.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze