Doświadczony atakujący ma pomóc Viśle w powrocie do PlusLigi

Siatkówka
Doświadczony atakujący ma pomóc Viśle w powrocie do PlusLigi
Fot. Cyfrasport
Patryk Strzeżek w przyszłym sezonie TAURON 1. Liga zagra w BKS Viśle Bydgoszcz.

BKS Visła Bydgoszcz po ostatnim, nieudanym sezonie w PlusLidze pracuje nad tym, by jak najszybciej powrócić na salony siatkarskie. Droga do najwyższej klasy rozgrywkowej nie będzie łatwa, ale pomóc ma w niej doświadczony Patryk Strzeżek. Po sezonie spędzonym w Japonii atakujący wraca na krajowy parkiet.

Strzeżek ostatni rok spędził w VC Nagano Tridents. Okazał się on jednak nie do końca udany, gdyż japoński zespół był najsłabszą drużyną V-league. Indywidualnie Polak zaprezentował się bardzo dobrze. Był piątym punktującym w lidze japońskiej. Przed Azją atakujący spędził dwa lata w belgijskim Lindemans Aalst. W Polsce reprezentował barwy klubów tj. Jastrzębski Węgiel, AZS Politechnika Warszawska, Asseco Resovia Rzeszów czy Joker Piła.

 

Zobacz też: Największa zagadka w Suwałkach. "To jego ostatnia szansa"

 

W medalowym dorobku Strzeżek ma srebrny medal mistrzostw Polski z 2009 roku oraz brązowy z 2017. Oba zdobyte w barwach ekipy z Jastrzębia-Zdroju. Z Belgii również przywiózł brązowy medal zdobyty w 2019 roku.

 

W ekipie Visły powoli krystalizuje się skład na nadchodzący sezon w TAURON 1. Lidze. Strzeżek dołączył do Patryka Łaby, Kamila Kosiby, Mariusza Marcyniaka, Kamila Gutkowskiego, Jana Galabova. Z ubiegłego sezonu zostali Michal Masny, Janusz Gałązka oraz Tomasz Bonisławski. Drużynę poprowadzi Marcin Ogonowski.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Patryk Strzeżek atakującym Visły Bydgoszcz! Witamy na pokładzie 🙌 #visla #bydgoszcz #nowysezon #nowyzawodnik

Post udostępniony przez BKS Visła Bydgoszcz (@bks_visla_bydgoszcz)

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie