Widzew Łódź Amp Futbol przed historycznym meczem

Piłka nożna
Widzew Łódź Amp Futbol przed historycznym meczem
fot. Widzew
Widzew Łódź Amp Futbol przed historycznym meczem

Widzewscy sportowcy po amputacjach szykują się do pierwszego w Łodzi, a drugiego w historii sekcji, meczu. W sobotę 27 czerwca ich rywalem będzie Warta Poznań.

Pierwszy raz jako drużyna Widzew Łódź Amp Futbol jej piłkarze zagrali 23 lutego, czyli na kilka dni przed oficjalnym założeniem sekcji. Jej rywalem wówczas była również Warta Poznań, która na swoim terenie wygrała 1:0. To był meczowy debiut obu zespołów, które w 2020 roku postanowiły rzucić wyzwanie istniejącym już na amp futbolowej scenie klubom i zgłosiły się do rozgrywek Amp Futbol Ekstraklasy.

 

Niestety, przerwa spowodowana epidemią koronawirusa, nie tylko uniemożliwiła wszystkim zespołom wspólne trenowanie, ale też znacznie odsunęła w czasie możliwość rywalizowania na boisku. Obecnie, w ramach odmrażania życia w całym kraju również amp futboliści wrócili do wspólnych zajęć. Z nadzieją mogą też wyczekiwać gry i udziału w takich rozgrywkach, jak Amp Futbol Ekstraklasa czy Amp Futbolo Pucharu Polski. Ta druga impreza odbędzie już w niedzielę piątego lipca. Udział w niej wezmą widzewiacy, którzy mierzyć będą się w Poznaniu z Husarią Kraków i miejscową Wartą. Ten ostatni rywal będzie też przeciwnikiem w najbliższym sparingu czerwono-biało-czerwonych.

Zobacz także: Wielki klasyk tym razem w świecie wirtualnym! Widzew pokonał Legię w serii rzutów karnych

 

Zaplanowany na sobotę 27 czerwca mecz towarzyski będzie nie tylko okazją do rewanżu za lutową porażkę. To również, a może nawet przede wszystkim, szansa, by pierwszy raz zaprezentować się na żywo kibicom łódzkiego Widzewa. Z powodu pandemii nie doszło do planowanej na mecz pierwszej drużyny Widzewa ze Skrą Częstochowa w pierwotnym terminie i przy pełnej publiczności prezentacji zespołu. Teraz każdy zainteresowany będzie mógł nie tylko dowiedzieć się, kto gra w drużynie, ale też zobaczyć ją w akcji na żywo.

 

W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym mecz, który odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w ośrodku treningowym przy ul. Małachowskiego w Łodzi, oglądać będzie mogła ograniczona widownia. Zgodnie z ustaleniami organizatorów mogą się w niej znaleźć również kibice w liczbie ok. 50-60 osób oraz przedstawiciele mediów (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, w tym utrzymywania odstępów, noszenia maseczek i dezynfekcji rąk), a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

- Jest mi niezmiernie miło, że mimo epidemii, która sprawiła wiele problemów całemu światu sportu, nasz drugi w historii mecz rozegrać możemy na oczach tak zacnego grona, jakim są kibice Widzewa. Zapewniam, że damy z siebie 1910 procent! - przekonuje kapitan Widzew Łódź Amp Futbol Kamil Kwiatkowski.

 

- Cieszymy się, że w końcu będziemy mogli zaprezentować się kibicom w Łodzi. Mecz będzie dla nas podsumowaniem okresu przygotowawczego i da odpowiedź na pytanie, czy nasza praca zmierza we właściwym kierunku. Jestem przekonany, że zrobiliśmy postęp i w naszej grze widać będzie różnice w stosunku do lutego sparingu - podkreśla trener Rafał Chorąży.

 

Amp futboliści to wyjątkowi sportowcy, którzy mimo przeciwności losu i barier - wydawałoby się, nie do pokonania - nie poddali się i spełniają swoje marzenia. Jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu kibiców już w najbliższym występie sięgną po upragnione, premierowe zwycięstwo. To może być początek nowej, pięknej przygody - dla nich i dla całej czerwono-biało-czerwonej rodziny.

 

***

Mecz Widzew Łódź Amp Futbol - Warta Poznań rozpocznie w sobotę 27 czerwca o godzinie 14:30 na boisku ośrodka treningowego przy ul. Małachowskiego w Łodzi.

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie