Finał Ligi Mistrzów zagrożony? UEFA odniosła się do sytuacji w Lizbonie

Piłka nożna
Finał Ligi Mistrzów zagrożony? UEFA odniosła się do sytuacji w Lizbonie
fot. PAP

"Na razie nie ma powodu, by myśleć o planie B" - zapewnia UEFA odnosząc się do sytuacji w Lizbonie i okolicach, gdzie 1 lipca ma wrócić część restrykcji w związku z epidemią koronawirusa, a w połowie sierpnia odbyć się turniej finałowy piłkarskiej Ligi Mistrzów.

"Na razie nie ma powodu, aby myśleć o planie B. Jednak monitorujemy sytuację w Lizbonie codziennie i jeśli będzie to konieczne, podejmiemy niezbędne decyzje" - odpowiedziała w piątek UEFA na pytanie agencji dpa o komentarz do sytuacji w Portugalii.

 

W rejonie stolicy poziom zakażeń koronawirusem wciąż jest wysoki i rząd premiera Antonio Costy zdecydował się zrobić "krok w tył". Wśród przywróconych obostrzeń będzie m.in. obowiązek zamykania sklepów spożywczych o godz. 20 z wyjątkiem supermarketów, które będą mogły funkcjonować o dwie godziny dłużej, zakaz funkcjonowania placówek gastronomicznych oferujących głównie alkohol, a także ograniczenie działalności placówek handlowych, które nie oferują dóbr podstawowych. Restrykcje nie dotkną jednak centrum Lizbony.

 

Jak dodano, UEFA jest w stałym kontakcie z portugalską federacją i władzami kraju.

 

"Mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze i Final Eight zgodnie z planem odbędzie w Portugalii w ustalonym terminie" - podsumowano.

 

Począwszy od ćwierćfinałów wszystkie mecze Ligi Mistrzów mają zostać rozegrane w Lizbonie od 12 do 23 sierpnia, a poszczególne fazy miniturnieju będą odbywać się bez spotkań rewanżowych. Pierwotnie finał miał się odbyć 30 maja w Stambule, ale rozgrywki zostały zawieszone w marcu z powodu koronawriusa.

 

Bundesliga: Lewandowski zawodnikiem sezonu. Konkurencja daleko w tyle

 

Na razie pewne miejsca w ćwierćfinale są: Atletico Madryt, które w 1/8 finału wyeliminowało broniący trofeum Liverpool, Paris Saint-Germain oraz debiutujące na tym poziomie RB Lipsk i Atalanta Bergamo. W pozostałych czterech parach 1/8 finału zdążono przed przymusową przerwą rozegrać tylko pierwsze pojedynki. Rewanże zaplanowano na 7/8 sierpnia.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie