Trentino rozwiało wątpliwości! Gwiazda SuperLegi zostaje we Włoszech

Siatkówka
Trentino rozwiało wątpliwości! Gwiazda SuperLegi zostaje we Włoszech
Fot. Cyfrasport
Nimirem Abdel-Azizem podpisał kontrakt na trzy lata z Itas Trentino.

Kontrakt, który przed pandemią wydawał się formalnością, już w jej trakcie nie był tak oczywisty. Władze klubu z Trydentu miały podpisać umowę z Nimirem Abdel-Azizem, po czym sytuacja zmusiła ich do renegocjacji warunków finansowych kontraktu. Jak widać, obie strony doszły do porozumienia. Itas Trentino Volley oficjalnie ogłosiło, że Abdel-Aziz w nadchodzącym sezonie zagra w ich koszulce i będzie ją nosił przez trzy kolejne lata.

Już początkiem kwietnia mówiło się, że Holender wstępnie dogadał się z klubem. Po zmianie warunków finansowych kontraktu nie chciał się zgodzić na propozycję zespołu z Trydentu. Negocjacje trwały prawie trzy miesiące. Fani Trentino Volley są z pewnością usatysfakcjonowani, że ostatecznie obie strony doszły do porozumienia. W końcu Abdel-Aziz to jedna z najjaśniejszych gwiazd SuperLegi.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Welcome #Nimir #Abdel-Aziz, new #TrentinoVolley player! #trentinovolley #trentinonelcuore #trento #volleyball #trentino #superlega #picoftheday #nofilter #itastrentino #trentinoitas

Post udostępniony przez trentino volley (@trentinovolley)

 

Reprezentant Holandii, trzy ostatnie sezony spędził w Allianz Milano, przez które zdobył 1267 punktów w 67 meczach. W ostatnim był najlepiej punktującym zawodnikiem fazy zasadniczej rozgrywek, stąd tym bardziej nie dziwi fakt, że był jednym z najbardziej łakomych kąsków na rynku transferowym. Zwycięzcą okazało się Trentino.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Trentino Volley IGTV exclusive

Post udostępniony przez trentino volley (@trentinovolley)

 

Zobacz też: Hitowy transfer w Rosji! Zenit pozyskał czołowego siatkarza reprezentacji

 

Abdel-Aziz będzie czwartym Holendrem w historii Trentino. Wcześniej grali w nim Wytze Kooistra (2005/06), Kay Van Dijk (2013/14) i Maarten Van Garderen (2018/19).

 

Dla polskich kibiców atakujący znany jest z występów w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ale wtedy jeszcze z gry na pozycji rozgrywającego. Oprócz tego reprezentował Dynamo Apeldoorn, Landstede Volleybal, Landstede Volleybal, Ziraat Bankası Ankara, Stade Poitevin Poitiers.

Np, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie