Poznaliśmy mistrza Polski w hokeju na trawie kobiet

Hokeistki na trawie AZS Politechniki Poznańskiej po raz dziewiąty zdobyły mistrzostwo Polski. W finałowym spotkaniu rozegranym w Brzezinach pokonały broniący tytułu Hokej-Start 3:2. Brązowy medal wywalczył LKS Rogowo.

Drużyny z Poznania i Brzezin regularnie od 2008 roku spotykają się w finale. W ostatnich dwóch pojedynkach o złoty medal lepsze były zawodniczki Hokej-Startu, ale w niedzielę Politechnika okazała się minimalnie lepsza.

Trener poznańskiego zespołu Krzysztof Rachwalski nie ukrywał, że obawiał się tego meczu, gdyż jego podopieczne nie rozegrały w tym roku ani jednego meczu, nawet towarzyskiego.

"Dla mnie to był duży znak zapytania. Nie mieliśmy do rozegrania żadnych zaległych meczów, jak inne zespoły, nie było możliwości rozegrania sparingów. Dlatego nie wiedziałem, na co nas stać. Myślę, że byliśmy za to bardzo dobrze nastawieni do tego spotkania. Widziałem od pierwszych minut, że dobrze wyglądaliśmy na boisku" – powiedział PAP szkoleniowiec.

Politechnika po golach Adrianny Łosiak i Wiktorii Błaszyk prowadziła już 2:0. Brzezinianki nie rezygnowały i w 45. minucie doprowadziły do wyrównania po bramkach Emilii Kowalskiej i Julity Grzelak. Ostatnie słowo należało do poznanianek – pięć minut przed zakończeniem finału ponownie na listę strzelców wpisała się Błaszyk, która wykorzystała krótki róg.

"Przez ostatni tydzień szlifowaliśmy krótkie rogi, gdyż uważałem, że to może być decydujący element. I fajnie go rozegraliśmy. Nie tylko w mojej opinii byliśmy dziś lepsi o tę jedną bramkę" – podsumował Rachwalski.

Brązowy medal po raz drugi w historii wywalczyły hokeistki LKS Rogowo po wygranej w Tarnowskich Górach z Ósemką 2:1.

W rozgrywkach pierwszej ligi kobiet już od kilku lat biorą udział tylko cztery zespoły. W związku z pandemią koronawirusa rozegrano zamiast czterech jedynie dwie rundy w fazie zasadniczej. Dwie najlepsze ekipy spotkały się w finale, pozostała dwójka rywalizowała o trzecią lokatę.