Kowalski: Nie ma drugiego tak popularnego klubu, który czekałby na tytuł równie długo jak Liverpool

Piłka nożna
Kowalski: Nie ma drugiego tak popularnego klubu, który czekałby na tytuł równie długo jak Liverpool
Fot. PAP
- Gdy Liverpool wywalczył swój 18. tytuł w historii, to Manchester United miał ich siedem. Dziś Manchester United ma ich dwadzieścia, a Liverpool dopiero zdobywa 19. tytuł, na który czekał trzy dekady - wraca uwagę Roman Kołtoń.

W programie "Cafe Futbol" stali eksperci Cezary Kowalski i Roman Kołtoń skomentowali zdobycie tytułu mistrzowskiego w Premier League przez Liverpool. - Nie ma drugiej drużyny tak rozpoznawalnej, która tak długo czekała na krajowy sukces - ocenił Kowalski.

W czwartek Liverpool FC został mistrzem Anglii w sezonie 2019/2020. "The Reds" cieszą się z tytułu mistrzowskiego po raz pierwszy od 30 lat. Losy tytułu mistrzowskiego rozstrzygnęły się po zwycięstwie Chelsea nad drugim w tabeli Manchesterem City (2:1). Dzień wcześniej zespół Juergena Kloppa pewnie pokonał Crystal Palace 4:0, robiąc kolejny krok w kierunku mistrzostwa.

 

 

- Nie wiem, czy można znaleźć drugi przykład tak rozpoznawalnej drużyny, która tak długo musiała czekać na ponowne mistrzostwo. Zobazmy, kto w Anglii zdobywał w tym czasie tytuły - Blackburn Rovers, Leeds United i Leicester City. A Liverpool, który świetnie radził sobie w Lidze Mistrzów - wygrywając ją w 2005 roku, a później jeszcze raz dochodząc do finału w 2007 roku (oraz w 2018 roku - przyp. red.), nie zdobywał tytułu mistrzowskiego. Mówiło się, że Liverpool to drużyna, która potrafi grać w Lidze Mistrzów, ale liga angielska być może jest zbyt trudna i zbyt specyficzna akurat dla takiego rodzaju zawodników i zestawu graczy - ocenił Cezary Kowalski.

 

Czy Manchester City ustawi szpaler dla Liverpoolu? Guardiola nie ma wątpliwości

 

- W końcu pojawił się Klopp, któremu na początku wcale nie było łatwo. Pamiętamy, że bardzo poważne spięcie z kibicami. Wydawało się, że przegrają finał Ligi Mistrzów. A teraz wreszcie mają to, czego chcieli - dodał.

 

Oczekiwanie na tytuł mistrzowski było tym większe, że sezon został przerwany w marcu ze względu na wybuch pandemii koronawirusa.

 

- Liverpool był wiodący, jeżeli chodzi o doprowadzenie powrotu do rozgrywek w Anglii, bo chcieli tego tytułu. Wydaje mi się, że w świecie chaosu warto walczyć o powrót do normalności. Tytuł jest wielką zasługą Kloppa. Liverpoolczycy to bardzo dumna społeczność marynarzy i rybaków, która ma swój dialekt i swoją tożsamość, wynikającą z historii. Na koniec w tej społeczności absolutnie niezwykła jest historia Liverpool FC. Wystarczy powiedzieć, że gdy klub wywalczył swój 18. tytuł w historii, to Manchester United miał ich siedem. Dziś Manchester United ma ich dwadzieścia, a Liverpool dopiero zdobywa 19. tytuł, na który czekał trzy dekady - zwrócił uwagę Roman Kołtoń.

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze