Fortuna 1 Liga: Sensacja w meczu Warty! Chrobry opuszcza strefę spadkową

Chrobry dzięki potknięciu Odry Opole opuścił strefę spadkową.

W meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi Chrobry Głogów pokonał Wartę Poznań 2:1. Gole na wagę trzech punktów strzelili Robert Mandrysz i Mikołaj Lebedyński. Dzięki wygranej goście opuścili strefę spadkową, „Zieloni” natomiast zaprzepaścili szansę na dogonienie pierwszej dwójki w tabeli.

Wtorkowe starcie było pojedynkiem ekip z przeciwnych biegunów tabeli. Chrobry koniecznie potrzebował punktów, by przedłużyć swoje szanse na utrzymanie, natomiast gospodarze wciąż liczą się w walce o bezpośredni awans do Ekstraklasy.

W pierwszej połowie mecz układał się pod dyktando Warty. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce oraz nie pozwolili Chrobremu oddać choćby jednego strzału na bramkę. Goście już od początku spotkania mieli kłopoty. W siódmej minucie z powodu urazu stawu skokowego boisko na noszach opuścił bohater ostatnich tygodni Adrian Benedyczak. W jego miejsce wszedł Krzysztof Kubica.

Po przerwie Chrobry przebudził się w ofensywie i sensacyjnie wyszedł na prowadzenie. W 63 minucie Mandrysz wykorzystał prostopadłe podanie od Szymona Drewniaka i pokonał Adriana Lisa. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy strzał na bramkę gości.

Nie był to jednak koniec emocji w Grodzisku Wielkopolskim. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Mikołaj Lebedyński podwyższył prowadzenie głogowian. Chociaż wynik 2:0 wydawał się bezpiecznym wynikiem, to dodatkową dawkę emocji mieliśmy w końcówce. W drugiej z doliczonych minut zamieszanie w polu karnym wykorzystał Michał Jakóbowski. Był to piąty gol napastnika Warty w tym sezonie.

Bramka kontaktowa nie tchnęła poznaniaków do wyrównania. Ostatecznie sensacja stała się faktem i Chrobry dzięki potknięciu Odry Opole opuścił strefę spadkową. „Zieloni” pozostają na trzecim miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Warta Poznań -  Chrobry Głogów 1:2 (0:0)
Bramki: Jakóbowski 90+2 - Mandrysz 63, Lebedyński 86

Warta: Adrian Lis - Patryk Stępiński, Bartosz Kieliba, Tomasz Boczek, Nikodem Fiedosewicz (78, Michał Grobelny) - Jakub Apolinarski, Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak, Krzysztof Danielewicz (61, Robert Janicki), Serhij Napołow (58, Michał Jakóbowski) - Gracjan Jaroch.

Chrobry: Michał Szromnik - Michał Ilków-Gołąb, Oliver Praznovsky, Kamil Juraszek, Przemysław Stolc - Damian Piotrowski (46, 11. Mikołaj Lebedyński), Szymon Drewniak, Robert Mandrysz, Maksymilian Banaszewski (75, Miłosz Kozak), Marcel Ziemann - Adrian Benedyczak (6, Krzysztof Kubica).

Żółte kartki: Danielewicz, Boczek - Drewniak, Ilków-Gołąb.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).