Fortuna 1 Liga: "Sączersi" wyrwali punkt Zagłębiu

Opiekun Sandecji Tomasz Kafarski nie może być zadowolony z remisu z Zagłębiem

W starciu drużyn, które wciąż mogą zarówno awansować do Ekstraklasy, jak i zaliczyć spadek do II Ligi, Sandecja Nowy Sącz zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Goście prowadzili po pięknym golu Filipa Karbowego, ale punkt zapewnił Sandecji na 17 minut przed końcem meczu Dominik Kun.

Na sześć kolejek przed końcem rozgrywek tabela Fortuna 1 Ligi była tak spłaszczona, że piąta Miedź Legnica miała tylko sześć punktów przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Chrobrym Głogów. Gdzieś pomiędzy tymi ekipami, w środku tabeli, znajdowały się drużyny Sandecji Nowy Sącz oraz Zagłębia Sosnowiec, którym ewentualne zwycięstwo dałoby tlen potrzebny w walce o baraże oraz utrzymanie.

Goście z Sosnowca wyszli na prowadzenie już w 12. minucie po jednym z licznych rzutów rożnych. Po krótkim rozegraniu stałego fragmentu gry piłka trafiła do Filipa Karbowego, a ten bardzo mocnym i precyzyjnym strzałem z dystansu w krótki róg zaskoczył Daniela Bielicę. Był to już trzeci gol Karbowego po restarcie rozgrywek.

Po bramce sosnowiczanie oddali inicjatywę Sandecji, ale liczne ataki gospodarzy nie przekładały się na zagrożenie pod drugim polem karnym. Dopiero zmiany zastosowane przez Tomasza Kafarskiego w przerwie wniosły sporo ożywienia w szeregi "Sączersów". W 58. minucie gospodarze mieli aż trzy szanse na wyrównanie w jednej akcji, ale dwa razy świetnie interweniował Krystian Stępniowski, a ostatnia dobitka Mariusza Gabrycha była bardzo niecelna. 10 minut później kolejną szansę miał Radosław Kanach, ale jego sytuacyjny strzał obił tylko poprzeczkę.

W 73. minucie wysiłki sądeczan nareszcie przyniosły skutek. Uderzenie z rzutu wolnego odbił jeszcze Stępniowski, ale dobitka Dominika Kuna z dystansu była tak dokładna, że piłka wpadła do bramki po rękach bramkarza. Okazało się, że był to gol na wagę punktu, który zapewne nie cieszy zbyt mocno gospodarzy z Nowego Sącza.

Remis oznacza, że Zagłębie wciąż wyprzedza Sandecję w tabeli Fortuna 1 Ligi o jeden punkt.

Sandecja - Zagłębie 1:1 (0:1)
Bramki: Karbowy (12') - Kun (73')

Sandecja: Daniel Bielica - Damian Chmiel, Adrian Basta, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko, Dominik Kun - Jan Kuźma (46 Mariusz Gabrych), Radosław Kanach, Michał Walski - Kamil Ogorzały (70 Adrian Danek), Maciej Korzym (46 Mateusz Klichowicz).

Zagłębie: Krystian Stępniowski - Dawid Ryndak, Piotr Polczak, Kacper Łopata, Rafał Grzelak (65 Patryk Mularczyk) - Mateusz Szwed, Filip Karbowy, Bartłomiej Babiarz (78 Tomasz Hołota), Wojciech Słomka (53 Tomasz Nawotka) - Szymon Pawłowski, Fabian Piasecki.