Kazała w BKS Stali Bielsko-Biała

Siatkówka
Kazała w BKS Stali Bielsko-Biała
fot. seniorki.ptps.pila.pl
Aleksandra Kazała siatkarką BKS Stali Bielsko-Biała.

Aleksandra Kazała została siatkarką BKS Stali Bielsko-Biała. 23-letnia zawodniczka może występować zarówno na pozycji przyjmującej, jak i atakującej.

Kazała ma 23 lata, mierzy 180 cm wzrostu, a na boisku występować może na pozycji przyjmującej lub atakującej. Jest wychowanką UKS Dębica, z którego przeniosła się do MKS V LO Rzeszów. Z drużyną z Podkarpacia zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Polski juniorek.

 

W sezonie 2012/13 została zawodniczką MKS San-Pajda Jarosław, a w kolejnym wróciła do Rzeszowa i w 2015 roku sięgnęła po brązowy medal Młodej Ligi. Po dwóch latach spędzonych w Developresie zdecydowała się wylecieć do Stanów Zjednoczonych do American University, gdzie nie tylko studiowała, ale również grała w klubie uniwersyteckim.

 

Środkowa reprezentacji Polski zagra w #VolleyWrocław!

 

W 2019 roku wróciła do Polski i została siatkarką Enea PTPS Piła. Co ciekawe w klubie z Piły została "przestawiona" na pozycję atakującej i była wyróżniającą się zawodniczką. Czterokrotnie była wybierana najlepszą zawodniczką spotkania, co w rankingu MVP zawodniczek dało jej ex aequo 3. miejsce w lidze.

Aleksandra Kazała to była reprezentantka Polski kadetek i juniorek. W 2013 roku została mistrzynią Europy kadetek oraz mistrzynią Europy Wschodniej EEVZA. Rok wcześniej w tych rozgrywkach wspólnie z reprezentacją Polski zajęła trzecie miejsce.

 

– Ola to bardzo ciekawa zawodniczka, która w poprzednim sezonie pokazała, że potrafi stanąć na wysokości zadania i pomóc drużynie w trudnych sytuacjach. Jest nominalną przyjmującą, ale przekonaliśmy się na własnej skórze, że atak jest jej mocną stroną. Mi najbardziej podoba się to, że jest to zawodniczka, która stawia zespół zawsze przed sobą, a taki charakter jest bardzo ważny i potrzebny w drużynie – zaznaczył szkoleniowiec BKS Stali Bartłomiej Piekarczyk.

RM, Polsat Sport, bks.bielsko.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze