Polska - Czechy: Transmisja pierwszego sparingu w Polsacie Sport

Siatkówka
Polska - Czechy: Transmisja pierwszego sparingu w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Po trzytygodniowym zgrupowaniu w Szczyrku i dwóch dniach odpoczynku polskie siatkarki w niedzielę zameldowały się w Wałbrzychu. Nasze reprezentantki na Dolnym Śląsku we wtorek i w środę rozegrają pierwsze w tym sezonie reprezentacyjnym mecze towarzyskie. Rywalkami będą Czeszki przygotowujące się do eliminacji mistrzostw Europy. Transmisja pierwszego sparingu Polska - Czechy w Polsacie Sport.

Selekcjoner Jacek Nawrocki w tym roku chce sprawdzić zaplecze swojej kadry, dlatego na zgrupowaniu w Szczyrku pojawiło się kilka nowych, młodych zawodniczek - Paulina Damaske, Karolina Drużkowska i Oliwia Bałuk. Z kolei kilka kluczowych siatkarek otrzymało "wolne" - to m.in. rozgrywające Joanna Wołosz i Marlena Kowalewska, atakująca Malwina Smarzek-Godek, przyjmująca Natalia Mędrzyk oraz środkowe Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Klaudia Alagierska oraz Agnieszka Kąkolewska.

 

Reprezentację Czech, która jest pierwszym sparingpartnerem Polek, prowadzi od roku Greka - Giannisa Athanasopoulosa. Dla rywalek to zdecydowanie ważniejszy sprawdzian, bowiem siatkarki już 15 sierpnia rozpoczną eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Biało-Czerwone, które rok temu zajęły czwartą lokatę w czempionacie Starego Kontynentu, automatycznie uzyskały prawo startu w kolejnych mistrzostwach.

 

Przeciwko drużynie trenera Nawrockiego zagrają m.in. dwie zawodniczki dobrze znane z polskich parkietów. Są to Michaela Mlejnkova (w ostatnim sezonie występowała w Developresie SkyRes Rzeszów) oraz Andrea Kossanyiova (BKS Stal Bielsko-Biała).

 

Jeżeli chcesz pierwszy poznać wyniki siatkarskich meczów, zaabonuj powiadomienia - ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ!

 

Selekcjoner naszej reprezentacji spokojnie podchodzi do najbliższych meczów kontrolnych. - Na cuda trzeba jeszcze troszeczkę poczekać. Musimy podejść do tych spotkań bardzo rozsądnie, realizując to, co sobie założyliśmy i rozdzielając grę na wszystkie zawodniczki - zaznaczył szkoleniowiec.

 

Nie będzie on mógł skorzystać ze wszystkich siatkarek, które były obecne na niedawnym zgrupowaniu. Drużkowska i Damaske wróciły do klubów, by rozegrać zaległy finał mistrzostw Polski juniorek. - Obie bardzo dobrze prezentowały się podczas treningów w Szczyrku. Szkoda, że nie będziemy mogli skorzystać z nich w tych meczach, ale dla nich te mistrzostwa są też ważne, a ja staram się to przyjąć ze zrozumieniem - podkreślił Nawrocki.

 

Oba sparingi w Wałbrzychu rozegrane zostaną bez udziału publiczności. Organizatorzy natomiast przygotowali dla kibiców kino samochodowe, które będzie zlokalizowane przy hali "Aqua Zdrój".

 

Kadra Polski na mecze z Czeszkami:

 

rozgrywające: Alicja Grabka (DPD Legionovia Legionowo), Julia Nowicka (Grot Budowlani Łódź)

 

środkowe: Weronika Centka (Energa MKS Kalisz), Anna Stencel (Developres SkyRes Rzeszów), Marta Ziółkowska (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz)

 

atakujące: Martyna Łukasik (Grupa Azoty Chemik Police)

 

przyjmujące: Magdalena Stysiak (Savino Del Bene Scandicci), Oliwia Bałuk, Julia Twardowska (obie E.Leclerc Radomka Radom), Monika Fedusio, Zuzanna Górecka (obie Grot Budowlani Łódź), Martyna Świrad (BKS Bielsko-Biała)

 

libero: Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź), Monika Jagła (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz)

 

Transmisja pierwszego sparingu Polska - Czechy w Polsacie Sport od godziny 20:30. Początek studia przedmeczowego od godz. 20:00.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie