Stenzel zostaje w Grot Budowlanych Łódź

Siatkówka
Stenzel zostaje w Grot Budowlanych Łódź
fot. Cyfrasport

Reprezentantka kraju Maria Stenzel przedłużyła kontrakt z występującymi w ekstraklasie siatkarek Grot Budowlanymi. Pozostanie w łódzkim klubie 21-letniej libero było jedną z ostatnich niewiadomych przed zamknięciem kadry na nowy sezon.

Będzie to już trzeci sezon podstawowej siatkarki drużyny narodowej w Grot Budowlanych. Wywalczyła z nim wicemistrzostwo kraju oraz Superpuchar Polski. Jak przyznają w klubie, zatrzymanie Stenzel było jednym z priorytetów jego szefów.

 

- Jestem szczęśliwy, że Marysia rozegra w naszym zespole kolejny sezon. Jak pokazują wszystkie statystki, była najlepsza na pozycji libero w minionych rozgrywkach. Jest też numerem jeden reprezentacji i wiem, że miała wiele innych ofert – podkreślił prezes Budowlanych Marcin Chudzik.

 

Stenzel dodała, że dobrze czuje się w Łodzi i podoba jej się wizja odmłodzonej drużyny. - Myślę, że możemy stworzyć bardzo ciekawy team, z dobrą atmosferą i dobrymi wynikami – oceniła. Libero obecnie przebywa na zgrupowaniu kadry Jacka Nawrockiego. Reprezentacja we wtorek wieczorem zagra w Wałbrzychu towarzysko z Czechami.

 

Stenzel: Każda z nas jest głodna gry. Powrót po takiej przerwie to super frajda

 

Zatrzymanie Stenzel to jeden z ostatnich ruchów łódzkiego klubu przy kompletowaniu kadry na nowy sezon.

 

Wcześniej pozyskano głównie młode siatkarki, m.in.: 20-letnią przyjmującą Zuzannę Górecką (ostatnio Igor Gorgonzola Novara), 19-letnią przyjmującą Paulinę Damaske (Energa MKS Kalisz) i rok starsze - Monikę Fedusio (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz) oraz Justynę Kędziorę (Jedynka Tarnów), 22-letnią atakującą Oliwię Michalak (AZS Politechnika Śląska), 23-letnią środkową Kornelię Moskwę (BKS Profi Credit Bielsko-Biała), a także 26-letnią rozgrywająca Ewelinę Tobiasz (Energetyk Poznań).

 

W Budowlanych zostają: rozgrywająca Julia Nowicka oraz środkowe - Anna Lewandowska i Małgorzata Lisiak (z domu Śmieszek). Odeszły natomiast: Agata Babicz, Paulina Bałdyga, Anna Bączyńska, Karolina Garstka, Anastazja Krajduba, Gabriela Maciągowski, Jaroslava Pencova, Kaiyi Ren i Julia Twardowska.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie