Szymański spędzi najbliższe lata w Grecji

Piłka nożna
Szymański spędzi najbliższe lata w Grecji
fot. Cyfrasport
Do tej pory Szymański był wypożyczony z Achmatu Grozny.

Damian Szymański pozostanie na dłużej w AEK Ateny. Polak związał się z greckim klubem umową ważną do czerwca 2024 roku. Do tej pory występował tam na zasadzie wypożyczenia z Achmatu Grozny.

Szymański szybko zaadaptował się w drużynie z Grecji. Do tej pory zagrał w 16 spotkaniach w barwach nowego klub, w których zanotował asystę. Prezentował się na tyle dobrze, że klub ze stolicy postanowił wykupić go z Achmata. AEK przeleje na konto Rosjan 1,3 miliona euro, ponadto wcześniej za jego wypożyczenie zapłacono 200 tysięcy euro.

- Bardzo się cieszę, że zostaje tu na dłużej. Mogę teraz spokojnie kontynuować karierę w jednym z największych klubów Grecji. Muszę podziękować wszystkim za zaufanie, które mi okazali. Najważniejsza jest dla mnie codzienna praca i bycie lepszym z dnia na dzień. Chcę osiągnąć nasze cele z zespołem i zostać w AEK na długie lata – powiedział Polak.

 

Szymański z AEK-iem w składzie walczy o wicemistrzostwo Grecji. Do drugiego PAOK-u tracą trzy punkty, a warto zaznaczyć, że czeka ich bezpośrednie starcie z ekipą z Salonik. Co więcej, drużyna ze stolicy zagra w finale krajowego pucharu z Olympiakiosem.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie