Mańkowski - Wrzosek. Na kogo stawiają zawodnicy MMA?

Sporty walki
Mańkowski - Wrzosek. Na kogo stawiają zawodnicy MMA?
Fot. Polsat Sport
Mańkowski - Wrzosek. Na kogo stawiają zawodnicy MMA?

Gala KSW 53 zbliża się wielkimi krokami. Wśród zawodników, którzy zmierzą się 11 lipca w klatce, są Borys Mańkowski i Marcin Wrzosek. Łączą ich co najmniej dwie kwestie. Obaj są byłymi mistrzami KSW i niewątpliwie za sobą nie przepadają. W magazynie "Koloseum" dowiedzieliśmy się, na kogo w walce wieczoru stawiają zawodnicy MMA.

Wrzosek to były mistrz kategorii piórkowej, natomiast Mańkowski, po przegranej walce z Roberto Soldiciem, stracił pas mistrzowski kategorii półśredniej. Podczas gali KSW 53 spotkają się w dywizji lekkiej. Obaj już wiele razy pokazali, że nie darzą się zbyt wielką sympatią, co jeszcze dodatkowo podsyca atmosferę przed nadchodzącą walką. Już niedługo starcie, które rozpoczęły słowa, zakończą pięści. Jak oceniają je inni zawodnicy MMA?

 

- Wrzoska znamy z tego, że ma bardzo dobrą kondycję. Ma twardą głowę i trudno go ustrzelić. Mańkowski jest z kolei dobry technicznie. Nie będzie to dla nich łatwa walka. Spodziewam się dobrego widowiska - stwierdził Damian Janikowski, zawodnik KSW.

 

- Miałem okazję posparować z Wrzoskiem i to zawodnik, który potrafi dużo przyjąć, jest twardy. Gdyby to była walka pięciorundowa postawiłbym na niego. W trzyrundowej wydaje mi się, że Mańkowski zrobi przewagę, szczególnie w pierwszej rundzie. W drugiej zgaśnie kondycyjnie i Wrzosek wygra. To będzie bardzo wyrównany pojedynek - ocenił Marcin Jabłoński, zawodnik Babilon MMA.

 

- Minimalnie większym faworytem jest dla mnie Mańkowski. Za nim przemawia więcej umiejętności Postawiłbym 60% do 40% - stwierdził Marian Ziółkowski, zawodnik KSW.

 

Zobacz też: Mańkowski kontra Gamrot?! Stanowcza deklaracja

 

Szymon Kołecki stwierdził, że walka będzie bardzo wyrównana.

 

- Jeżeli Mańkowski nie wykorzysta zapasów i parteru, żeby zdominować rywala, to Wrzosek ma szanse na zwycięstwo. Duże znaczenie będzie miała taktyka i kto ją lepiej zrealizuje. Jeżeli walka dojdzie do trzeciej rundy, a wydaje mi się, że tak będzie, to minimalnym faworytem jest Wrzosek - powiedział zawodnik KSW.

 

- W moim odczuciu dużym faworytem jest Mańkowski. Na niego pójdą moje pieniążki. Jest dużo bardziej wszechstronnym zawodnikiem. Kategoria lekka będzie mu służyć, a dodatkowe kilogramy u Wrzoska niekoniecznie - ocenil Artur Sowiński, były mistrz KSW.

 

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie