Mariusz Magnuszewski zadebiutuje w PlusLidze

Siatkówka
Mariusz Magnuszewski zadebiutuje w PlusLidze
Fot. Cyfrasport
Mariusz Magnuszewski zagra w PlusLidze.

W nadchodzącym sezonie PlusLigi do drużyny "Miedziowych" dołączył Mariusz Magnuszewski, który będzie wspierał Miguela Tavaresa na pozycji rozgrywającego.

Nowy zawodnik Cuprumu poprzednie dwa lata spędził w barwach MCKiS Jaworzno. Zakończony sezon w TAURON 1. Liga może zaliczyć do bardzo udanych. Na parkietach zaplecza ekstraklasy rozegrał 52 mecze. Zdobył w nich 156 punktów w tym 48 blokiem.

 

 

Magnuszewski swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w 2007 roku w BAS Białystok, gdzie grał sześć lat. W latach 2013-2016 występował w barwach młodzieżowej drużyny Jastrzębskiego Węgla i wraz z nią zdobył trzy medale Mistrzostw Polski: złoty w 2015 oraz dwa srebrne w 2014 i 2016 roku. Sezon 2016/2017 spędził w drugoligowym Victoria PWSZ Wałbrzych, skąd trafił na jeden rok do AZS Częstochowa. Wraz z drużyną wywalczył mistrzostwo 1. ligi w 2018 roku.

 

Zobacz też: Polski siatkarz zakończył karierę, ale... pozostanie w dotychczasowym klubie

 

Nasz nowy rozgrywający jest również złotym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski z 2019. W 2017 roku brał udział w zgrupowaniu kadry juniorów przed Mistrzostwami Świata U-21.

 

W nadchodzącym zesonie zespół "Miedziowych" niezmiennie poprowadzi Marcelo Fronckowiak. Brazylijczyk będzie miał do dyspozycji zawodników z ubegłego sezou: Przemysława Smolińskiego, Kamila Maruszczyka, Bartosza Makosia, Bartłomieja Zawalskiego. Do zespołu dołączyli: Kamil Szymura, Adam Lorenc, Wojciech Ferens, Daniel Oliviera, Roland Jimenez i Mariusz Magnuszewski.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze