Artur Boruc a Legia Warszawa. Aleksandar Vukovic zabrał głos

Piłka nożna
Artur Boruc a Legia Warszawa. Aleksandar Vukovic zabrał głos
fot. Cyfrasport
Wybitny reprezentant Polski, kibic i były bramkarz Legii. Czy Artur Boruc jeszcze zagra dla tego klubu?

Artur Boruc i Legia Warszawa są ostatnio wymieniani jednym tchem. Szczególnie przez dziennikarzy i kibiców. Faktem jest, że stołeczny klub musi znaleźć nowego bramkarza, bo do AS Monaco odszedł już Radosław Majecki, ale czy powrót na Łazienkowską byłego reprezentanta Polski jest w Legii w ogóle brany pod uwagę? Głos na ten temat zabrał nareszcie jeden z najbardziej zainteresowanych, czyli trener zespołu Alaksandar Vukovic.

Zwolenników powrotu Boruca nie brakuje, są wśród nich trener bramkarzy Legii Krzysztof Dowhań oraz były piłkarz tego klubu Maciej Murawski. Obaj podkreślają, że 40 lat "na karku" nie dyskwalifikuje bramkarza, obaj przypominają też, że Boruc ostatnio nie gra. Trudno więc ocenić jego dyspozycję i czysto sportową "przydatność" dla Legii.

 

Wydaje się , że spekulacje ostatecznie uciął trener Vukovic. 

 

- Nie ma sensu na ten temat rozmawiać, bo to mało realne - powiedział szkoleniowiec, który z Borucem grał w Legii w latach 2001-2004.

 

W 2005 roku pochodzący z Siedlec bramkarz odszedł ze stołecznej drużyny. Po transferze do Celticu Glasgow bardzo szybko zdobył serca kibiców, a jego wyczyny odbijały się echem w całej Europie. Doskonała dyspozycja Boruca pozwoliła tez uniknąć większych wpadek reprezentacji Polski, jak choćby podczas EURO 2008, gdy w przegranych meczach bramkarz bronił kadrę przed pogromem.

 

Kolejne dwie bramki Artura Sobiecha w Turcji

 

Ostatnie osiem lat Boruc spędził w Premier League. Najpierw w Southampton FC, a od 2014 roku w AFC Bournemouth. Ostatnio podpisał aneks do umowy z tym klubem, co oznacza, że dogra w nim "przedłużony" sezon. "Dogra", oznacza raczej będzie w gotowości do zmiany pierwszego bramkarza. 40-letni Polak w tym sezonie nie wystąpił w żadnym oficjalnym meczu "Wisienek", dla których rozegrał w sumie 129 spotkań. Ostatnie 27 kwietnia 2019 roku.

 

W przeszłości 65-krotny reprezentant Polski deklarował, że chce zakończyć karierę w barwach Legii. Czy słowa Vukovica oznaczają, że nie będzie to możliwe?

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze