Fortuna 1 Liga: Emocjonująca końcówka i podział punktów w Mielcu. PGE Stal uciekła spod topora

Arkadiusz Piech dał prowadzenie Odrze w spotkaniu ze Stalą

Seria meczów bez porażki Odry Opole w lidze wynosi już sześć spotkań. Gracze z Opola w meczu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi zremisowali na wyjeździe z PGE Stalą Mielec 1:1.

Do rywalizacji z Odrą piłkarze PGE Stali Mielec przystępowali z pozycji lidera Fortuna 1 Ligi. Natomiast walcząca o utrzymanie drużyna z Opola zajmowała 16. miejsce ze stratą jednego punktu do 15. w tabeli GKS-u Bełchatów. Ostatnie tygodnie były dla zawodników z Opola całkiem udane. Podopieczni Dietmara Brehmera nie przegrali pięć ostatnich meczów i ich szanse na utrzymanie zdecydowanie wzrosły. Warto pamiętać, że w jesiennym spotkaniu obu drużyn górą była Odra Opole, która wygrała 1:0.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Najciekawszym momentem pierwszej części gry była sytuacja, w której strzałem z dystansu Arkadiusz Piech zmusił do wysiłku Jakuba Wrąbla. Obie drużyny przeprowadzały akcje zaczepne, jednak zabrakło efektów w postaci goli.

Po przerwie szkoleniowiec Odry Opole dokonał jednej zmiany. Mateusza Kamińskiego zastąpił Kacper Kostrzycki. Druga część gry rozpoczęła się od kilku stałych fragmentów gry po zarówno po stronie gości, jak i gospodarzy. Pierwszy kwadrans drugiej części gry obfitował w kilka akcji po obu stronach, jednak nie przyniosły one pożądanych skutków. W 66. minucie kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Grzegorz Tomasiewicz, jednak świetną paradą wykazał się Mateusz Kuchta.

W końcu w 73. minucie padła bramka. Po udanym odbiorze środkiem pola ruszył Mateusz Czyżycki. Następnie 22-latek zagrał na wolne pole do Arkadiusza Piecha, który z zimną krwią pokonał Jakuba Wrąbla. Odra wyszła na prowadzenie 1:0. Na straconego gola niezwłocznie zareagował trener Dariusz Marzec wpuszczając na boisko Roberta Dadoka i Lukasa Bielaka.

Kilka minut po trafieniu Piecha groźnie z dystansu uderzał Krzysztof Janus. W 85. minucie piłkarze Stali mieli rzut wolny z wysokości 20. metra, jednak dobrze interweniował Kuchta. Mielczanie do wyrównania doprowadzili trzy minuty później. Zagranie Dadoka w pole karne wykorzystał Grzegorz Tomasiewicz, który skierował piłkę do bramki po długim rogu.

Pod koniec meczu obie drużyny walczyły o przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę, jednak już więcej bramek w tym meczu nie obejrzeliśmy.

PGE FKS Stal Mielec - Odra Opole 1:1 (0:0)

Bramki: Arkadiusz Piech (72'), Grzegorz Tomasiewicz (89')

Żółte kartki: Krzysztof Janus, Mateusz Kamiński

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom) Widzów: 1710