WAP: Grzegorz Krychowiak i „klasyczna szóstka”. Czyli tak naprawdę kto?

Piłka nożna
WAP: Grzegorz Krychowiak i „klasyczna szóstka”. Czyli tak naprawdę kto?
fot. PAP
Grzegorz Krychowiak

W kolejnym odcinku Wirtualnej Akademii Piłkarskiej Dariusz Wdowczyk charakteryzuje cechy idealnego defensywnego pomocnika, czy jak kto woli „klasycznej szóstki”, jak lubią mówić komentatorzy. Jakie cechy trzeba mieć, jak się poruszać, co trzeba robić, by stać się kolejnym Krychowiakiem?

Dariusz Wdowczyk w naszej Wirtualnej Akademii Piłkarskiej ma za sobą już pięć wykładów taktycznych. Przedstawiał w nich podstawy: co to jest taktyka, jak zachowują się formacje obrony, pomocy, ataku, jakie są najpopularniejsze ustawienia na boisku.

 

Od odcinka numer sześć zaczynamy krótką serię przedstawiającą najbardziej newralgiczne pozycje na boisku. Dziś defensywny pomocnik, czy jak czasem mówią komentatorzy i trenerzy – „klasyczna szóstka”.

 

Kim jest taki gracz na boisku, jakie ma role do wypełnienia, jakie cechy musi posiadać. Jacy dziś, a jacy kiedyś zawodnicy występowali na tej pozycji? Na pewno tytułowy Grzegorz Krychowiak. Ale kto jeszcze? Co trzeba zrobić, by pójść w ślady pomocnika reprezentacji Polski i Lokomotiwu Moskwa? Zapraszamy do obejrzenia wykładu Dariusza Wdowczyka w Wirtualnej Akademii Piłkarskiej.

 

 

Poprzednie wykłady znajdziecie TUTAJ.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze