Wirtualny Tour De France: Francuz Julien Bernard zwycięzcą drugiego etapu

E-sport
Wirtualny Tour De France: Francuz Julien Bernard zwycięzcą drugiego etapu
fot. PAP
Francuz Julien Bernard (z lewej) wygrał drugi etap wirtualnego Tour de France.

Francuz Julien Bernard z ekipy Trek-Segafredo wygrał drugi etap wirtualnego Tour de France. Dzień wcześniej najlepszy był reprezentant RPA Ryan Gibbons (NTT). Kolarze ścigają się na rowerach stacjonarnych w domu, a rywalizacja toczy się przez platformę Zwift.

Zwycięzcy etapów są mało znanymi kolarzami, bez większych sukcesów. Michał Kwiatkowski (Ineos), który w sobotę był dziesiąty, tym razem nie startował.

 

Zaplanowano jeszcze cztery odcinki, które odbędą się w dwa kolejne weekendy. Ekipy mają możliwość rotowania składem, a numery przypisane są do zespołów, nie do zawodników.

 

Drugi etap rywalizacji kobiet wygrała Amerykanka Lauren Stephens.

 

Zobacz też: FIFA 21: Zabójcze statystyki Lewandowskiego! Polak w TOP 5?

 

W wirtualnym Tour de France biorą udział 23 męskie i 16 żeńskich zespołów. Etapy mają między 22,9 a 48 km długości. W niedzielę mężczyźni ścigali się na górskiej trasie na dystansie 29,5 km.

 

"Wielka Pętla", która tradycyjnie odbywa się w lipcu, tym razem ma się rozpocząć 29 sierpnia w Nicei. Przesunięcie terminu było konieczne z powodu pandemii koronawirusa.

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

AgB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie