VERVA Warszawa rozpoczęła przedsezonowe treningi

Siatkówka
VERVA Warszawa rozpoczęła przedsezonowe treningi
Fot. PAP
Siatkarze VERVA Warszawa Orlen Paliwa rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.

Siatkarze VERVA Warszawa Orlen Paliwa rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W pierwszej części dnia trenowali na siłowni, a w drugiej w hali. W zajęciach nie biorą na razie udziału czterej reprezentanci Polski, którzy obecnie przebywają na zgrupowaniu w Spale.

W poniedziałek zawodnicy Vervy przeszli badania medyczne. Wszyscy zawodnicy, którzy się na nich stawili, są zdrowi. Od wtorku zaś drużyna prowadzona przez Andreę Anastasiego zabrała się do ćwiczeń.

 

"Oczywiście ten pierwszy tydzień będzie dla nas taki wprowadzający. Bez większych obciążeń, bo wiemy, że wielu zawodników nie miało teraz kontaktu z piłką. Aktywność fizyczna też była u niektórych mniejsza, ograniczona. Dlatego ten pierwszy tydzień będzie taki wprowadzający i nam, jako sztabowi szkoleniowemu, da to też informację, jak budować dalszy proces treningowy" - zaznaczył asystent Włocha Karol Rędzioch.

 

Hit transferowy ZAKSY potwierdzony!

 

W ramach przygotowań drugi zespół minionego sezonu polskiej ekstraklasy wystąpi m.in. w pierwszej edycji Grand Prix PLS. Turniej kwalifikacyjny tych letnich rozgrywek czeka ich 1 sierpnia w Warszawie, a tydzień później ewentualnie zaprezentują się w finale w Gdańsku.

 

W przygotowaniach stołecznej ekipy nie uczestniczą na razie środkowy Piotr Nowakowski, libero Damian Wojtaszek oraz przyjmujący Bartosz Kwolek i Artur Szalpuk. Wszyscy przebywają w Spale na zgrupowaniu reprezentacji. Transfer, a tym samym powrót ostatniego z wymienionych siatkarzy VERVA potwierdziła oficjalnie w poniedziałek.

 

Kluczowa reprezentantka Holandii przerwała karierę siatkarską. 

 

Poza Szalpukiem do drużyny po zakończonym przedwcześnie z powodu pandemii minionym sezonie dołączyli także: hiszpański rozgrywający Angel Trinidad de Haro, atakujący Jakub Ziobrowski i Michał Superlak oraz przyjmujący Jan Fornal. Odeszli zaś: francuski rozgrywający Antoine Brizard atakujący Jan Król i Białorusin Artur Udrys, środkowy Patryk Niemiec oraz przyjmujący Francuz Kevin Tillie i Jan Kopyść.

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze