Wybitny piłkarz ręczny zdał maturę w wieku 32 lat

Piłka ręczna
Wybitny piłkarz ręczny zdał maturę w wieku 32 lat
Fot. PAP
Mikkel Hansen trzykrotnie był uznawany najlepszym piłkarzem ręcznym na świecie

Duńczyk Mikkel Hansen uznany za najlepszego piłkarza ręcznego świata w latach 2011, 2015 i 2018, obecnie gwiazdor Paris Saint-Germain, po 13 latach nauki zdał w wieku 32 lat maturę. Szkoła Vestskovens Gymnasium w Albertslund poinformowała o tym na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Lewy rozgrywający PSG uczestniczył w tradycyjnych obchodach maturalnych z nastoletnimi maturzystami w tradycyjnej białej czapce z niebieskim otokiem.

 

„Mikkel uczęszczał do naszej szkoły może nieco dłużej niż inni uczniowie, bo kilkanaście lat i miał długie okresy nieobecności, lecz usprawiedliwionej i w końcu ją ukończył. Biorąc pod uwagę napięty kalendarz gwiazdy sportu, z licznymi podróżami oraz miejsce zamieszkania, którym od 2102 roku jest Paryż otrzymał możliwość indywidualnego trybu nauki, głównie online” - wyjaśniła dyrektorka szkoły Trine Ladekarl Nellemann.

 

Zobacz też: Mistrz Polski zmienił nazwę i logo

 

Szkoła nawiązała też kontakt z centrum sportu wyczynowego Team Danmark i ministerstwem edukacji i na przykładzie Hansena umożliwi podobne programy dla innych duńskich sportowców, którzy nie mogą regularnie uczyć się.

 

„Chcemy umożliwić innym sportowcom naukę podczas trwania ich intensywnych karier i umożliwić im w ten sposób łatwiejsze przejście do życia zawodowego po ich zakończeniu” - wyjaśniła Nelleman na łamach dziennika ”BT”.

 

Szczypiornista powiedział, że nareszcie stał się dorosły. Podkreślił, że matura była zakończeniem młodzieńczego okresu, a myśl o uzyskaniu dyplomu nadeszła w ubiegłym roku, kiedy w styczniu zdobył mistrzostwo świata. Na tydzień przed turniejem, w którym został uznany za najlepszego zawodnika został po raz pierwszy ojcem.

 

W tym roku w maju wziął po kilku latach narzeczeństwa ślub z projektantką mody Stephanie Gundelach.

 

Hansen rozegrał w reprezentacji Danii 204 mecze strzelając 1016 bramek. Zdobył z nią złoty medal olimpijski w Rio de Janeiro (2016), mistrzostwo świata w turnieju w Niemczech i Danii (2019) i mistrzostwo Europy w Serbii (2012). Poza tym dwa srebrne medale MŚ (2011 i 2013) i srebrny ME w 2014.

MTu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie