KSW 53: Wyniki i skróty walk (WIDEO)

Sporty walki
KSW 53: Wyniki i skróty walk (WIDEO)
fot. KSW
Mateusz Gamrot pokonał Normana Parke'a przez nokaut techniczny.

Mateusz Gamrot - Norman Parke, co to była za walka! Polak zwyciężył przez nokaut techniczny w walce wieczoru na gali KSW 53: Reborn. Pojedynek został przerwany przez lekarza w trzeciej rundzie z powodu poważnych obrażeń na twarzy Irlandczyka z Północy. W innym starciu Borys Mańkowski pokonał Marcina Wrzoska przez jednogłośną decyzję sędziów.

Wyniki walk gali KSW 53:

Mateusz Gamrot (16-0-1NC, 5 KO, 4 Sub) pokonał Normana Parke'a (28-7-1-1NC, 4 KO, 12 Sub) przez TKO w trzeciej rundzie (lekarz przerwał walkę).
Borys Mańkowski (21-8-1, 3 KO, 8 Sub) pokonał Marcina Wrzoska (14-7, 5 KO, 3 Sub) przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28).
Tomasz Drwal (22-5-1, 14 KO, 5 Sub) pokonał Łukasza Bieńkowskiego (5-4, 2 KO) przez TKO w drugiej rundzie.
Andrzej Grzebyk (17-3, 10 KO, 3 Sub) pokonał Tomasza Jakubca (10-3, 4 KO, 1 Sub) przez TKO w drugiej rundzie.
Roman Szymański (13-5, 2 KO, 3 Sub) pokonał Filipa Pejicia (14-4-2, 9 KO, 3 Sub) przez TKO w trzeciej rundzie.
Artur Sowiński (21-11-2NC, 8 KO, 7 Sub) pokonał Gracjana Szadzińskiego (8-4, 6 KO) przez TKO w pierwszej rundzie.
Michał Pietrzak (9-4, 3 KO, 2 Sub) pokonał Kamila Szymuszowskiego (17-7, 3 KO, 4 Sub) przez KO w pierwszej rundzie.
Sebastian Przybysz (7-2, 4 KO, 1 Sub) pokonał Jakuba Wiłkacza (10-3-1, 8 Sub) przez TKO w trzeciej rundzie.


Długo wyczekiwany pojedynek Gamrot – Parke elektryzował kibiców przez konflikt trwający między zawodnikami od dłuższego czasu. W sobotni wieczór na gali KSW 53 fani mieli zobaczyć ostateczne rozwiązanie tej kłótni. I tak też się stało. „Gamer” był lepszy od samego początku pojedynku i nie pozwolił rywalowi na zbyt wiele.

Zobacz także. KSW 53: Wielki powrót Drwala! Legenda wygrywa przed czasem (WIDEO)

Parke miał problemu już w pierwszej rundzie, a z każdą kolejną jego obrażenia wyglądały coraz poważniej. W drugiej rundzie palec Gamrota wylądował w oku Irlandczyka z Północy, przez co kolejne rundy stanęły pod znakiem zapytania. Ostatecznie zawodnicy wyszli na trzecią odsłonę starcia, ale liczne rozcięcia wokół oka Parke’a spowodowały, że lekarz przerwał zmagania i przyznał zwycięstwo Polakowi.


W drugiej walce wieczoru Mańkowski okazał się lepszy od Wrzoska. „Diabeł Tasmański” zaczął nieco ospale, ale w drugiej i trzeciej rundzie zdominował rywala pod siatką. Ostatecznie to na niego wskazali sędziowie walki, co nie spodobało się rywalowi. Pojedynek był bardzo wyrównany, dlatego „Polish Zombie” domagał się rewanżu.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

To już koniec emocji związanych z galą KSW 53. Dziękujemy za śledzenie relacji. Dobranoc.

RUNDA III

Gamrot zwycięża przez TKO. Lekarz przerwał walkę!

Kłopoty Parke'a rosły z minuty na minutę. Zamknięte oko i liczne rozcięcia powodują, że Irlandczyk z Północy głównie się broni. W drugiej części rundy pojedynek został przerwany przez lekarza, który nie dopuścił Parke'a do dalszej walki. Jego obrażenia wokół gałki ocznej były zbyt poważne.

RUNDA II

Gamrot jest szybszy i częściej trafia. Pojedynek toczy się pod dyktando "Gamera" i można odnieść wrażenie, że Polak czeka z pokazaniem pełni swoich możliwości. W końcówce rundy Irlandczyk dostał jednak palec w oko i jego występ w kolejnych odsłonach stoi pod znakiem zapytania...

RUNDA I

Pierwsza runda typowo na "rozpoznanie" rywala. Pojedynek toczył się w stójce i warto odnotować, że Parke zaczął już krwawić z nosa. Widać brak pomysłu ze strony Irlandczyka.

Zaczynamy pierwszą rundę na możliwe pięć. Mistrzowski dystans, ale walka nie toczy się o pas.

Czas na walkę wieczoru. Co tu więcej dodać? Elektryzujący pojedynek Mateusz Gamrot (15-0-1NC, 4 KO, 4 Sub) - Norman Parke (28-6-1-1NC, 4 KO, 12 Sub). Zaraz zaczynamy!

Mańkowski zwycięża przez jednogłośną decyzję sędziów!

RUNDA III

Ostatnia odsłona toczyła się na sporym zmęczeniu zawodników. Nieudane próby obalenia z obu stron oraz klincz pod siatką sprawia, że ciężko wskazać faworyta rundy. Przez całą walkę Wrzosek sygnalizował kilka nieczystych zagrań, ale nie skończyło się to odjęciem punktów. W samej końcówce Mańkowski docisnął przeciwnika pod klatką, ale nie miał siły zakończyć starcia przed czasem.

Czekamy na werdykt sędziów...

RUNDA II

Przez dłuższy czas rundy walka toczyła się w stójce. Obaj zawodnicy nielicznymi ciosami trafiali, ale nie przełożyło się to na przewagę, któregoś z nich. Ostatecznie starcie przeniosło się do parteru, a tam dominował Mańkowski. Była próba duszenia trójkątem, ale Wrzosek dobrze to przeczekał. Na głowie "Diabła Tasmańskiego" widać za to spore rozcięcie.

RUNDA I


Mimo, że Wrzosek lepiej trafia w stójce, to Mańkowski częściej klinczował rywala w siatce. Czuć sporą niechęć miedzy zawodnikami. Chociaż nie zobaczyliśmy mocnych ciosów, można spodziewać się sporych emocji w następnej odsłonie.

Przechodzimy do drugiej najważniejsze walki wieczoru. Borys Mańkowski (20-8-1, 3 KO, 8 Sub) vs Marcin Wrzosek (14-6, 5 KO, 3 Sub).

Jak powiedział, tak zrobił.

RUNDA II

Drwal lepszy od Bieńkowskiego. "Gorilla" wygrywa przez TKO.

Od początku rundy walka toczyła się w parterze. Drwal cały czas utrzymywał lepszą pozycję, posyłając serie ciosów na głowę rywala. Uderzenia przyniosły wyczekiwany skutek, przez co sędzia zakończył starcie przed czasem.

RUNDA I

Pierwsza runda bardzo ospała i mało w niej było zwrotnych akcji. Przez pierwsze minuty Drwal bardzo wolno się ruszał, "badając" możliwości rywala. Na plus można zaliczyć jego obalenie w samej końcówce.

Tuż przed walką Drwala polecamy skrót walki Grzebyk - Jakubiec.

Po pięciu latach wraca do KSW Tomasz Drwal (21-5-1, 13 KO, 5 Sub)! Jego rywalem będzie Łukasz Bieńkowski (5-3, 2 KO). Za moment początek walki na dystansie trzech rund.

Zobaczcie skrót zwycięskiego starcia Romana Szymańskiego. Zaraz wracamy z walką numer sześć.

RUNDA II

Koniec już w pierwszych sekundach drugiej rundy. Grzebyk znokautował Jakubca potężnym ciosem w stójce!

RUNDA I

Szybkie tempo od samego początku pojedynku. Grzebyk kilkukrotnie mógł posłać na deski rywala, ale tamten szczęśliwie uciekał od mocnych ciosów. Jakubiec kilkukrotnie był zachwiany uderzeniami Polskiego McGregora. Ta runda kosztowała ich sporo sił.

Zaczynamy piątą walkę KSW 53: Andrzej Grzebyk (16-3, 9 KO, 3 Sub) vs Tomasz Jakubiec (10-2, 4 KO, 1 Sub).

Warto też przypomnieć skończenie walki Sowiński - Szadziński. "Kornik" powalił rywala na deski.

Za nami już cztery walki, a tymczasem przypominamy skrót z efektownym nokautem Pietrzaka.

RUNDA III

Szymański wygrywa przez TKO.

Najwolniejsza odsłona tego pojedynku. Zawodnicy wyraźnie zmęczeni toczyli walkę w parterze. Najpierw w dominującej pozycji znajdował się Szymański, ale przez własną pomyłkę oddał dosiad Chorwatowi. W samej końcówce ponownie do głosu doszedł Poznaniak, który skutecznie obijał Pejicia, aż do momentu przerwania walki przez arbitra.

RUNDA II

Chorwat kontynuuje swoją dominacje z końcówki pierwszej rundy. Szymański przyjął kilka ciosów kolanem, ale po dwóch minutach otrząsnął się i zaczął odrabiać straty. Bardzo wyrównany pojedynek, dlatego ostatnia odsłona będzie decydująca.

RUNDA I

Od samego początku lepiej radzi sobie Szymański. Chorwat został  sprowadzony do parteru, a następnie był dociskany do siatki przez Polaka. Po dłuższej chwili Pejiciowi został odjęty punkt za przytrzymywanie klatki. W samej końcówce Poznaniak otrzymał kilka mocnych ciosów, które delikatnie nim zachwiały. Czekamy na więcej emocji!

Bardzo szybkie tempo serwuje nam dziś KSW. Zaraz zaczynamy kolejną walkę w wadze lekkiej. Wystąpią w niej Roman Szymański (12-5, 1 KO, 3 Sub) i Filip Pejić (14-3-2, 9 KO, 3 Sub).

RUNDA I

Kornik wygrywa przez TKO w pierwszej rundzie!

Początek walki przebiegał bardzo spokojnie. Po trzech minutach „Kornik” wyprowadził jeden mocny strzał, który zachwiał rywalem. Szadziński zgubił ochraniacz i wylądował na deskach. W parterze Sowiński dokończył dzieła zniszczenia, przez co sędzia zakończył pojedynek na jego korzyść.

Trzeci pojedynek gali KSW 53: Artur Sowiński (20-11-2NC, 7 KO, 7 Sub) vs Gracjan Szadziński (8-3, 6 KO). Trzy rundy po pięć minut w kategorii lekkiej. Zawodnicy wchodzą już do klatki.

Przed kolejnym pojedynkiem zapraszamy do obejrzenia skrótu z walki Przybysz - Wikłacz.

RUNDA I

CIĘŻKI NOKAUT JUŻ W PIERWSZEJ RUNDZIE. PIETRZAK WYGRYWA

W 56. sekundzie Pietrzak potężnym ciosem w stójce powalił Szymuszowskiego na deski. Arbiter Piotr Jarosz nie pozwolił na kolejne "młotki" na głowę rywala.

Nie zwalniamy tempa i zaczynamy drugą walkę KSW 53. W limicie do 80 kg zawalczą Kamil Szymuszowski (17-6, 3 KO, 4 Sub) i Michał Pietrzak (8-4, 2 KO, 2 Sub).

Tuż przed pierwszym starciem KSW ogłosiło nowy transfer. Izu Ugonoh został nowym zawodnikiem polskiej federacji!

RUNDA III

Koniec pojedynku! Sebastian Przybysz wygrywa przez TKO.

Ostatnia odsłona pojedynku znów zaczęła się od stójki. Odważne ataki Wiłkacza zakończyły się jednak kontrą Przybysza. Cios na wątrobę rywala spowodował, że wylądował na deskach, a sędzia nie pozwolił na kolejne uderzenia.

RUNDA II

Początek to ponowna wymiana ciosów między zawodnikami w stójce. Kolejne minuty to już zapaśnicze popisy Wiłkacza. Przybysz miał już założoną gilotynę, ale umiejętnie się z niej wydostał. Kosztowało go to jednak bardzo dużo sił.

RUNDA I

Przez pierwsze minuty zawodnicy w wolnym tempie sprawdzali swoje możliwości.  Wymiana ciosów w stójce zakończyła się rozciętym nosem Przybysza. Następnie Wiłkacz próbował przenieść walkę do parteru, co mu się udało, ale skończył w gorszej pozycji. Chociaż nie było spektakularnych uderzeń w pierwszej odsłonie, to istnieje prawdopodobieństwo, że walka zakończy się przed czasem.

Pierwsza runda pojedynku w wadze koguciej właśnie się rozpoczęła.

Najwyższy czas rozpocząć zmagania w klatce. Sebastian Przybysz (6-2, 3 KO, 1 Sub) vs Jakub Wikłacz (10-2-1, 8 Sub) pierwszym pojedynkiem gali KSW 53.

Wszyscy kibice MMA czekają na walkę wieczoru Mateusza Gamrota z Normanem Parkiem. Od dawna między zawodnikami iskrzyło, co potwierdzili podczas ostatniego magazynu "Koloseum".


KSW 53: Zakulisowe spotkanie Gamrota i Parke'a. Gorąco było nie tylko w studiu! (WIDEO)

Gośćmi magazynu "Koloseum" byli bohaterowie walki wieczoru gali KSW 53, czyli Mateusz Gamrot (15-0-1NC, 4 KO, 4 Sub) i Norman Parke (28-6-1-1NC, 4 KO, 12 Sub). Panowie nie kryją niechęci do siebie, co było widać w programie. Między zawodnikami doszło do spięcia, które mogło zakończyć się bójką.

Dziś czeka nas osiem walk. Całą rozpiskę znajdziecie TUTAJ.

Zaczynamy! W studiu są już Jerzy Mielewski i Paweł Wójcik.

Dobry wieczór. Już za moment ruszamy z KSW 53. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie