Znana data pierwszych zawodów na olimpijskim obiekcie

Inne
Znana data pierwszych zawodów na olimpijskim obiekcie
fot. PAP
23 sierpnia odbędą się pierwsze lekkoatletyczne zawody na Stadionie Narodowym w Tokio.

23 sierpnia odbędą się pierwsze zawody lekkoatletyczne na Stadionie Narodowym w Tokio, głównej arenie igrzysk 2021. Wezmą w nich udział najlepsi japońscy sportowcy, zarówno seniorzy, jak i juniorzy - poinformował dziennik "The Japan News".

Zawody odbędą się bez udziału publiczności z powodu epidemii koronawirusa, ale przewidziano transmisję telewizyjną i internetową.

 

Obiekt, mogący pomieścić 60 tys. widzów, ma być areną ceremonii otwarcia i zamknięcia igrzysk oraz paraolimpiady 2021. Zaplanowano na nim także konkurencje lekkoatletyczne i mecze piłkarskie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tokio 2020: Połowa mieszkańców stolicy Japonii przeciwko igrzyskom w przyszłym roku

 

Prace budowlane zakończono w listopadzie, a oficjalnie otwarcie odbyło się w grudniu. Wówczas w obecności blisko kompletu publiczności bieżnię „wypróbował” słynny jamajski sprinter Usain Bolt, ośmiokrotny złoty medalista olimpijski.

 

Pandemia koronawirusa wpłynęła nie tylko na przesunięcie o rok terminu igrzysk, ale zamroziła wszystkie planowane wcześniej imprezy lekkoatletyczne oraz inne wydarzenia sportowe na nowym stadionie. Udało się jedynie rozegrać, jeszcze w styczniu, mecz piłkarski o Puchar Cesarza.

 

Koszt budowy obiektu to ponad 1,25 mld dolarów. W marcu MKOl podjął decyzję o przeniesieniu zmagań olimpijskich z 2020 na 2021, wyznaczając nowy termin 23 lipca – 8 sierpnia.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie