Dwie bramki Dariusza Formelli w USA

Polski skrzydłowy Dariusz Formella zdobył dwie bramki dla Sacramento Republic.

Polski skrzydłowy Dariusz Formella zdobył dwie bramki dla Sacramento Republic w meczu z Tacoma Defiance. Polak od 2019 roku występuje USL Championship.

Polski skrzydłowy Dariusz Formella strzelił dwa gole w meczu Sacramento Republic FC z Tacoma Defiance. Było to pierwsze spotkanie grupy A konferencji zachodniej amerykańskiej USL Championship, która jest drugim poziomem rozgrywkowym (po Major League Soccer). Formella spędził na boisku 85 minut. Kilka minut przed końcem spotkania został zmieniony przez Sama Wernera.

Drużyna Polaka zremisowała 3:3. Bramkę dla ekipy Sacramento poza Formellą zdobył Tomas Hilliard-Arce. Dla Tacoma Defiance trafiali Alec Diaz, Jesse Daley i Ray Serrano.

Mecz został rozegrany bez publiczności. W swojej grupie Sacramento Republic zajmuje obecnie drugie miejsce za Reno 1868. Kolejne miejsca zajmują Tacoma Defiance i rezerwy Portland Timbers. Dwa najlepsze zespoły z każdej z ośmiu grup awansują do fazy play-off.

Formella do USA trafił w 2019 roku. Wcześniej występował w Rakowie Częstochowa, Arce Gdynia czy Pogoni Szczecin. Najdłużej grał w Lechu Poznań, z którym w 2015 roku zdobył mistrzostwo Polski, a także dwa Superpuchary Polski. W Ekstraklasie wystąpił ponad 100 razy.

Serwis Transfermarkt.de wycenia polskiego zawodnika na 125 tys. euro.