Nikołaj Pawłow przeszedł na emeryturę

Siatkówka
Nikołaj Pawłow przeszedł na emeryturę
fot. Cyfrasport
Rosyjski gwiazdor Nikołaj Pawłow ogłosił przejście na emeryturę.

Rosyjski gwiazdor Nikołaj Pawłow ogłosił przejście na emeryturę. Mistrz Europy z 2013 roku dalej będzie związany z siatkówką, jako że nawiązał porozumienie z rodzimym klubem Lokomotiw Nowosybirsk, gdzie będzie pełnił rolę dyrektora sportowego. W barwach zespołu grał dwukrotnie: w latach 2007-2011 i 2016-2019.

Pawłow był najlepiej punktującym zawodnikiem reprezentacji Rosji, gry drużyna prowadzona przez Andrieja Woronkowa zdobyła złoto mistrzostw Europy w 2013 roku, pokonując w finale Włochów.

 

Był to niezwykle udany sezon w karierze siatkarza, który zapewnił sobie również złoto Ligi Światowej oraz srebro Pucharu Wielkich Mistrzów. Wywalczył też drugie miejsce podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

 

 

Zobacz także: Reprezentacja siatkarzy: Znamy kolejnych przeciwników i daty spotkań

 

Urodzony na Ukrainie atakujący większość swojej kariery spędził w Rosji. Za granicą grał tylko dla dwa razy: we Włoszech i na Słowacji. W 2012 roku razem z Dinamo Moskwa wywalczył Puchar CEV i wicemistrzostwo Rosji. W dwóch poprzednich sezonach świętował z kolei zdobycie Pucharu Rosji.

 

Jak przyznał 38-letni Pawłow, "nie może się już doczekać rozpoczęcia swojej drugiej kariery w siatkówce" w jednym z czołowych zespołów rosyjskiej Superligi. Dla Lokomotiwu grają tak uznane nazwiska, jak Paweł Krugłow, czy Marko Iwowić. W dwóch poprzednich sezonach barw klubu bronił Fabian Drzyzga.

AgB, Polsat Sport, cev.eu
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie