Fortuna 1 Liga: Chrobry lepszy od spadkowicza. Katastrofalna obrona Wigier

Dzięki wygranej Chrobry jest na siódmym miejscu, mając tyle samo punktów co szósta Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

W wieczornym meczu Fortuna 1 Ligi Chrobry Głogów rozbił Wigry Suwałki 4:1. Gospodarze byli znacznie lepszą drużyną i już w pierwszej połowie ustawili mecz, strzelając trzy gole. Dzięki wygranej piłkarze Ivana Djurdjevicia wciąż mają szansę na udział w barażach o Ekstraklasę.

Chociaż znamy już dwójkę spadkowiczów i dwie najlepsze drużyny w lidze, trwa walka o ostatnie miejsce premiowane awansem, a także o uniknięcie szesnastego miejsca. Chrobry wciąż liczy się w walce o baraże, dlatego w starciu z ostatnią drużyną Fortuna 1 Ligi nie mógł pozwolić sobie na wpadkę.

Już w pierwszych minutach Chrobry prezentował się lepiej. Bardzo słabo wyglądała za to obrona Wigier, która popełniała katastrofalne błędy. W czwartej minucie wynik otworzył Damian Piotrowski, który wykorzystał błąd bramkarza i obrońcy, którzy minęli się z piłką. Pomocnik gospodarzy miał przez to ułatwione zadanie i trafił do pustej bramki.

Niewiele później Wigry popełniły kolejny błąd, który kosztował kolejną bramkę. Autorem trafienia był Damian Kowalczyk, który zmienił parę minut wcześniej Mikołaja Lebedyńskiego. Tym razem Martin Dobrotka za lekko podał do bramkarza, co wykorzystał napastnik Chrobrego. Kowalczyk strzelił gola, ale nie było to ostatniego jego słowo, ponieważ tuż przed przerwą podwyższył wynik na 3:0.

Po przerwie gra się nieco wyrównała, ale to wciąż Chrobry utrzymywał prowadzenie. W 69 minucie to jednak Wigry zdobyły bramkę honorową. Robert Bartczak wykorzystał podanie w głąb pola karnego, pokonując bramkarza strzałem z bliskiej odległości.

W końcowych minutach wynik spotkania ustalił Miłosz Kozak. 23-latek uderzył ze skraju pola karnego, wykorzystując złe ustawienie Jana Balawejdera. Dzięki wygranej Chrobry jest na siódmym miejscu, mając tyle samo punktów co szósta Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 4:1 (3:0)
Bramki: Piotrowski 4, Kowalczyk 26, 40, Kozak 76 - Bartczak 69

Chrobry: Michał Szromnik - Michał Ilków-Gołąb, Oliver Praznovsky, Kamil Juraszek, Jarosław Ratajczak - Miłosz Kozak, Szymon Drewniak, Krzysztof Kubica (79, Robert Mandrysz), Maksymilian Banaszewski, Damian Piotrowski (61, Dominik Piła) - Mikołaj Lebedyński (20, Damian Kowalczyk).

Wigry: Jan Balawejder - Paweł Gierach, Martin Dobrotka, Michał Ozga, Oskar Nowak (61, Denis Gojko) - Mikołaj Wasilewski, Patryk Czułowski, Szymon Łapiński (81, Jakub Kunicki), Jakub Świątek (81, Adrian Karankiewicz), Robert Bartczak - Kacper Wełniak.

Żółte kartki: Ratajczak - Wasilewski, Dobrotka.