Grzegorz Bociek: Aluron Virtu CMC Zawiercie chce walczyć o medale

Siatkówka
Grzegorz Bociek: Aluron Virtu CMC Zawiercie chce walczyć o medale
fot. Cyfrasport
Grzegorz Bociek: Aluron Virtu CMC Zawiercie chce walczyć o medale.

Od blisko dwóch tygodni trenują przed nowym sezonem, a już za kilka dni rozpoczną prawdziwą grę w Letniej Grand Prix na piasku. Siatkarze Aluronu Virtu CMC Zawiercie planują wygrać rywalizację.

- Klub podszedł do turnieju bardzo profesjonalnie. Po części trener nie chce mieszać, a także boi się o nasze zdrowie, jako siatkarzy halowych, dlatego postanowiono złożyć ekipę pomieszaną z zawodników halowych i plażowych. Myślę, że to fajny pomysł – mówił atakujący Grzegorz Bociek w "Poranku z Polsatem Sport".

 

Zobacz także: Taylor Sander w PlusLidze to transfer sezonu? Paweł Zagumny: Jeżeli mówimy o nazwisku, to tak

 

Nowym trenerem zawiercian został były siatkarz Igor Kolaković, który będzie dysponował mocno odświeżonym składem. W porównaniu z poprzednim sezonem, w klubie pozostało tylko pięciu zawodników. Poza Boćkiem: Mateusz Malinowski, Krzysztof Andrzejewski, Marcin Kania i Patryk Czarnowski. Dołączyło do nich aż dziewięciu nowych graczy: Paweł Halaba, Patryk Niemiec, Michał Żurek, Dominik Depowski, Piotr Orczyk oraz obcokrajowcy: Argentyńczyk Maximiliano Cavanna, Brazylijczyk Flavio Gualberto, Macedończyk Gjorgi Gjorgiew i Amerykanin Garrett Muagututia. 

 

- Flavio uczy się polskiego, codziennie przychodzi z nowym słowem, natomiast bardzo dobrze polski rozumie trener Kolaković i Gjorgi – opowiadał Bociek.

 

Zawiercianie zakończyli poprzedni sezon dopiero na dziesiątym miejscu. 

 

- Ostatni rok nie był udany, jednak było sporo czasu, żeby zapomnieć o wszystkich przegranych spotkaniach. Teraz dysponujemy całkiem inną drużyną, bardzo odmłodzoną i jest dużo chęci, żeby grać. Chcemy walczyć o medale, tym bardziej, że dwie najważniejsze osoby – trener i prezes klubu w to wierzą – dodał siatkarz.

 

Całość w załączonym materiale wideo.

 

AgB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie