Serie A: Wyborna interwencja Wojciecha Szczęsnego uratowała Juventus. Piłka zmierzała w samo "okienko" (WIDEO)

Po końcowym gwizdku Wojciech Szczęsny i Ciro Immobile z uśmiechem na ustach wymienili kilka uwag i spostrzeżeń dotyczących rozegranego meczu.

Juventus z Wojciechem Szczęsnym w bramce, wygrał w Turynie z Lazio 2:1 i umocnił się na pozycji lidera Serie A. Jednym z architektów tego ważnego zwycięstwa był polski bramkarz. Bez jego wyśmienitej interwencji w samej końcówce nie byłoby triumfu mistrzów Włoch nad rzymianami. Szczęsny wykazał się kapitalną interwencją po strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Sergeja Milinkovicia-Savicia. Piłka po uderzeniu Serba zmierzała w samo "okienko", ale Szczęsny był na posterunku.

Po rozczarowującej pierwszej połowie, gospodarze z rozmachem rozpoczęli drugą. W roli głównej wystąpił Cristiano Ronaldo, który w odstępie trzech minut dwa razy trafił do siatki - najpierw z rzutu karnego, a potem po szybkim kontrataktu, wyprowadzonym przez Paulo Dybalę, kierując piłkę do pustej bramki.

W 83. minucie kontaktowego gola, również z rzutu karnego, strzelił Ciro Immobile. Szczęsny wyczuł jego intencje, rzucił się w prawy róg, ale piłka była uderzona zbyt mocno, by mógł jej sięgnąć. Na więcej gości nie było już stać, choć bez naszego rodaka Juve mogłoby nie odnieść zwycięstwa.

W 89. minucie polski bramkarz świetnie interweniował, co uchroniło jego drużynę przed stratą punktów. Szczęsny w kapitalny sposób zatrzymał strzał z rzutu wolnego Milinkovicia-Savicia, który zmierzał w samo "okienko" bramki.

Z kolei w końcówce pierwszej odsłony, Szczęsny i spółka jeszcze przy stanie 0:0, mieli mnóstwo szczęścia. Atomowe uderzenie Immobile zza pola karnego zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez 30-letniego bramkarza z Polski. Po końcowym gwizdku Szczęsny i Immobile z uśmiechem na ustach wymienili kilka uwag i spostrzeżeń dotyczących rozegranego meczu.

Juventus wyprzedza o osiem punktów Inter, który w niedzielę zremisował na wyjeździe z Romą 2:2, oraz o dziewięć Atalantę Bergamo, która w sobotę również podzieliła się punktami z Hellas Werona (1:1). Lazio pozostało na czwartej pozycji, a jego strata do Juventusu wzrosła do 11 punktów.

Mecze Serie A można oglądać na kanałach Eleven Sports.