Fornal: Potencjał na pozycji przyjmującego mamy ogromny

Siatkówka
Fornal: Potencjał na pozycji przyjmującego mamy ogromny
Fot. CyfraSport
Tomasz Fornal podczas pierwszego sparingu z Niemcami.

- Po to trenujemy żeby grać w reprezentacji. Emocje podczas meczu są nieporównywalnie większe niż na treningach - mówił Tomasz Fornal po pierwszym meczu towarzyskim z reprezentacją Niemiec.

Spośród wszystkich zawodników powołanych z na pierwsze po pandemii zgrupowanie reprezentacji Polski w siatkówce zdecydowanie najwięcej jest przyjmujących. Jednym z nich jest Tomasz Fornal, który dostrzega ogromne możliwości na tej pozycji. 

 

- Przyjmujących jest najwięcej. Potencjał na tej pozycji jest ogromny. To będzie kluczowe dla tego, kto w przyszłym roku będzie miał największe szanse pojechać na igrzyska olimpijskie - podkreślił gracz Jastrzębskiego Węgla. 

 

Zobacz też: Huber: To zgrupowanie dało mi dużo radości i satysfakcji

 

23-latek zwrócił uwagę, że w zespole jest kilku pewniaków, którzy mogą być już pewni wyjazdu na przyszłoroczną imprezę. W tym gronie wymienił Wilfredo Leona oraz Michała Kubiaka. 

 

- Jest kilku pewniaków, którzy pojadą na pewno na igrzyska olimpijskie.  Potem trener Heynen będzie dopierał następnych zawodników pod względem charakteru i umiejętności - zwrócił uwagę Fornal.

 

Belgijski szkoleniowiec ma również pewne oczekiwania wobec swoich podopiecznych. Również wobec Fornala. 

 

- Chce żebym nabierał pewności siebie i spędzał jak najwięcej minut na boisku. Zależy mu na tym, żebym nabierał jak największego doświadczenia - dodał na koniec reprezentant Polski

 

Całość w poniższym materiale wideo. 

 

 

 

MTu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze