Serie A: Potknięcie Interu w kluczowym meczu. Zmiennik Bartłomieja Drągowskiego uratował Fiorentinę

Inter Mediolan tylko zremisował u siebie z Fiorentiną 0:0 w 35. kolejce ekstraklasy piłkarskiej Włoch, praktycznie tracąc szanse na tytuł mistrzowski.

W Mediolanie gospodarzom nie dopisało szczęście. Dwukrotnie - po strzałach Romelu Lukaku i Alexisa Sancheza - piłka odbijała się od słupka, a na dodatek świetnie bronił bramkarz drużyny z Florencji Pietro Terracciano. 30-latek jest zmiennikiem Bartłomieja Drągowskiego, który jest kontuzjowany.

W środę na stadionach Serie A wystąpiło jeszcze trzech innych polskich piłkarzy. W Ferrarze w barwach zdegradowanej już ekipy SPAL grał Arkadiusz Reca, a gospodarze wysoko przegrali z Romą 1:6. W 79. minucie meczu Torino - Verona (1:1) pojawił się na boisku w drużynie gości Mariusz Stępiński. Napoli, z Piotrem Zielińskim (od 77. minuty), ale bez pauzującego za żółte kartki Arkadiusza Milika, przegrało w Parmie 1:2.

Zmierzający po dziewiąty tytuł z rzędu Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego mecz 35. kolejki rozegra w czwartek na wyjeździe z Udinese Łukasza Teodorczyka.

W tabeli "Juve" wyprzedza o sześć punktów Atalantę, która we wtorek pokonała na własnym stadionie 1:0 Bolognę, z Łukaszem Skorupskim w bramce. Piłkarze z Bergamo strzelili w tym sezonie już 95 goli, najwięcej w Serie A od 1959 roku, gdy taki sam bilans zanotowała Fiorentina. Trzecie miejsce, z punktem straty do Atalanty, zajmuje Inter.