Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin z awansem! Wyniki i skróty meczów turnieju PreZero Grand Prix siatkarzy

Siatkówka
Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin z awansem! Wyniki i skróty meczów turnieju PreZero Grand Prix siatkarzy
fot. PAP
Rafał Szymura był wyróżniającym się zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla w turnieju PreZero Grand Prix siatkarzy w Krakowie

W drugim turnieju PreZero Grand Prix siatkarzy rozegranym w Krakowie awans do imprezy finałowej wywalczyły ekipy Jastrzębskiego Węgla i MKS Będzin. W sobotę przepustki do turnieju finałowego uzyskały Asseco Resovia oraz GKS Katowice. Sprawdź wyniki i zobacz skróty meczów turnieju PreZero Grand Prix siatkarzy w Krakowie.

W sobotę w Krakowie rozegrano pierwsze zawody plażowego turnieju PreZero Grand Prix siatkarzy. Drużyny GKS Katowice i Asseco Resovii wywalczyły w nim awans do imprezy finałowej, wyprzedzając w tabeli Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz BBTS Bielsko-Biała.

 

ZAKSA za burtą, awans Resovii i GKS! PreZero Grand Prix siatkarzy – turniej w Krakowie. Wyniki i skróty meczów

 

W drugim turnieju, który rozegrano w niedzielę, również na obiektach Kompleksu Sportowego Wanda Kraków, wzięli udział czterej przedstawiciele PlusLigi: Jastrzębski Węgiel, Stal Nysa, Aluron CMC Warta Zawiercie oraz MKS Będzin. Drużyna z Nysy to beniaminek ekstraklasy.

 

Rywalizację rozpoczął mecz Jastrzębskiego Węgla ze Stalą Nysa, zakończony zdecydowanym zwycięstwem jastrzębian. Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała MKS Będzin, ale dopiero po tie-breaku (15:10). W drugiej kolejce Stal uległa MKS 0:2, a Jastrzębski Węgiel przypieczętował awans, pokonując "Jurajskich Rycerzy" 2:0.

 

Trzecią serię gier rozpoczęło starcie zawiercian ze Stalą. Choć trener Krzysztof Stelmach posłał w bój doświadczonych Zbigniewa Bartmana i Michała Ruciaka, ekipie z Nysy znów nie udało się ugrać seta. Po drugiej stronie siatki brylował Grzegorz Bociek i zawiercianie przedłużyli swe marzenia na start w turnieju finałowym. O tym, że nie pojadą do Gdańska przesądził jednak wynik ostatniego meczu turnieju. Siatkarze MKS Będzin przegrali pierwszą partię starcia z jastrzębianami, ale później się odbudowali. Świetne zawody rozegrał Rafał Faryna, będzinianie zdołali wyrównać stan meczu, a w tie-breaku pewnie pokonali rywali (15:8). Dzięki temu zwycięstwu będzinianie uzyskali awans kosztem ekipy z Zawiercia.

 

Turniej grupy D w Krakowie wygrał Jastrzębski Węgiel, który wyprzedził MKS Będzin i obie te drużyny zobaczymy w imprezie finałowej. Trzecie miejsce zajął Aluron Virtu CMC Zawiercie, a czwarte Stal Nysa.

 

W PreZero Grand Prix siatkarzy uczestniczy 16 drużyn (13 z PlusLigi + 3 z Tauron 1. Ligi), podzielonych na cztery grupy po cztery zespoły. W kolejnych turniejach zagrają: Verva Warszawa Orlen Paliwa, BKS Visła Bydgoszcz, LUK Politechnika Lublin, Cuprum Lubin (Warszawa, 1 sierpnia), PGE Skra Bełchatów, Krispol Września, Indykpol AZS Olsztyn i MKS Ślepsk Malow Suwałki (Warszawa, 2 sierpnia). Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w Gdańsku (8–9 sierpnia).

 

Terminarz PreZero Grand Prix siatkarzy – grupa D (Kraków, 26 lipca):

 

2020-07-26: Jastrzębski Węgiel– Stal Nysa 2:0 (25:16, 25:15) MVP: Jakub Popiwczak.

2020-07-26: Aluron CMC Warta Zawiercie – MKS Będzin 2:1 (25:19, 25:27, 15:10) MVP: Jędrzej Brożyniak.
2020-07-26: Stal Nysa – MKS Będzin 0:2 (20:25, 11:25) MVP: Rafał Faryna.
2020-07-26: Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:0 (25:20, 25:20) MVP: Rafał Szymura.
2020-07-26: Aluron CMC Warta Zawiercie – Stal Nysa 2:0 (25:18, 25:21) MVP: Grzegorz Bociek.
2020-07-26: MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel 2:1 (16:25, 25:21, 15:8) MVP: Rafał Faryna.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie