Grigor Dimitrow: Koronawirus mnie zniszczył

Tenis
Grigor Dimitrow: Koronawirus mnie zniszczył
fot. PAP
Tenisista Grigor Dimitrow przyznał, że bardzo źle zniósł chorobę Covid-19 i teraz jest w kiepskim stanie fizycznym.

Bułgarski tenisista Grigor Dimitrow przyznał, że bardzo źle zniósł chorobę Covid-19 i teraz jest w kiepskim stanie fizycznym. – Nie mogę jeszcze grać na najwyższym poziomie – powiedział w wywiadzie dla hiszpańskiej gazety "Marca".

29-letni zawodnik zaraził się koronawirusem podczas Adria Tour. Jego przeprowadzenie było inicjatywą lidera światowego rankingu Serba Novaka Djokovica, który także przeszedł chorobę.

 

– To było dla mnie bardzo trudne doświadczenie. Nie przeszedłem tego łagodnie. Przez miesiąc byłem w domu i się nie ruszałem. Bardzo ciężko mi się oddychało, źle się czułem i skutki czuję do tej pory – przyznał Dimitrow, który mieszka w Monako i właśnie tam przechodził chorobę.

 

Powrót tenisa zagrożony? Czołowy zawodnik ATP ma koronawirusa

 

19. zawodnik światowego rankingu nie jest w stanie na razie wrócić do normalnych treningów i nie jest gotowy do gry na najwyższym poziomie.

 

– Miałem wszystkie symptomy, jakie można mieć. Byłem ciągle zmęczony, straciłem nawet smak i węch. Po powrocie na kort miałem dni, gdzie nie byłem w stanie nic zrobić. Siedziałem i odpoczywałem. Były jednak też takie dni, gdy mogłem normalnie trenować – powiedział.

 

Dimitrow dodał, że choroba wyniszcza także psychicznie.

 

– Pojawiają się najgorsze myśli. Dlatego ostrzegam was wszystkich - koronawirus naprawdę istnieje i może dotknąć każdego – podkreślił. 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie