"Poziom PKO Ekstraklasy wymaga wzmocnienia zespołu z Fortuna 1 Ligi"

Piłka nożna
"Poziom PKO Ekstraklasy wymaga wzmocnienia zespołu z Fortuna 1 Ligi"
Fot. CyfraSport
Kto dołączy do Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz PGE FKS Stali Mielec i awansuje do PKO Ekstraklasy?

Czy kluby z Fortuna I Ligi są gotowe na grę w PKO Ekstraklasie? Na to pytanie w rozmowie z Przemysławem Iwańczykiem w programie "Poranek z Polsatem Sport" odpowiadał nasz ekspert i komentator Janusz Kudyba.

We wtorek odbędą się półfinałowe mecze barażowe o grę w PKO Ekstraklasie. Radomiak Radom zagra z Miedzią Legnica, a Warta Poznań zmierzy się z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Transmisja z pierwszego meczu o 17:00 w Polsacie Sport, a z drugiego o 20:30 w Polsacie Sport Extra.

 

Przemysław Iwańczyk: Widzisz faworyta w czwórce, która weźmie udział w barażach? Dodajmy, że wszystkie kluby mają już za sobą grę na najwyższym szczeblu rozgrywek.

 

Janusz Kudyba: Radomiak to beniaminek, ale u siebie gra niezwykle ofensywnie. Z kolei Miedź pod wodzą trenera Ireneusza Kościelniaka uszczelniła defensywę. Myślę, że będze to ciekawy pojedynek, a faworyta trudno wskazać. Myślę, że o wyniku będzie decydowała dyspozycja dnia. Co do drugiego półfinału, myślę, że Termalica ma bardzo duży potencjał. Mówi się, że jeżeli ten projekt w obecnym sezonie nie wypali, to w kolejnym zostanie przemodelowany. Ci zawodnicy, którzy są w Termalice, mają o co grać. Trener Mariusz Lewandowski ma o co grać i powinni tę szansę wykorzystać.

 

Czy twoim zdaniem któryś z tych zespołów jest gotowy na grę w PKO Ekstraklasie? Czy może skład każdej z tych drużyn musiałby zostać poddany rewolucji? Bo pamiętamy, co działo się z beniaminkami w poprzednich sezonach. Miedź razem z Zagłębiem spadły. Teraz Raków koncertowo utrzymał się w Ekstraklasie, ale ŁKS szeregi elity opuścił.

 

Ja jestem zwolennikiem tezy, że w każdym okienku transferowym trzeba dokonać "wymiany krwi". Myślę, że cała czwórka, która jest teraz w barażach, zdecydowanie powinna mieć 4-5 zawodników, którzy wejdą do składu, do każdej formacji i będą mieć decydujący wpływ na postawę zespołu na poziomie PKO Ekstraklasy. Fortuna 1 Ligę bardzo dobrze się ogląda, ale myślę, że poziom ekstraklasowy wymaga tego, żeby zespoły zostały wzmocnione.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fortuna 1 Liga: Końcowa tabela sezonu 2019/20

 

Rozmowa do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

Przemysław Iwańczyk, MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie