MLS: Philadelphia Union w półfinale turnieju "MLS Is Back"

Kacper Przybyłko awansował ze swoją drużyną do półfinału turnieju "MLS Is Back"..

Zespół Philadelphia Union, w składzie z Kacprem Przybyłko, wygrał ze Sportingiem Kansas City 3:1 i jako pierwszy awansował do półfinału piłkarskiego turnieju "MLS Is Back". Rozgrywki odbywają się w Orlando bez udziału publiczności.

Wynik spotkania w 24. minucie otworzył Jamiro Monteiro. Niecałe trzy minuty później po imponującym rajdzie drugie trafienie dla zespołu z Filadelfii zaliczył Sergio Santos. Brazylijczyk strzelił także trzecią bramkę w 39. minucie meczu gdzie z kolei pięknym podaniem popisał się młody Brenden Aaronson. Tym sposobem Philadelphia miała już trzybramkową przewagę.

Honorowym trafieniem w doliczonym czasie pierwszej połowy popisał się napastnik Sportingu - Alan Pulido.

Przybyłko grał do 71. minuty, a zastąpił go Andrew Wooten.

Mimo przeważającej na korzyść Sportingu liczby strzałów to zespół z Filadelfii wystąpi w półfinale turnieju "MLS Is Back". Podobnie jak rozgrywki NBA turniej odbywa się w Orlando. Z zawodów w 1/8 finału odpadli broniący tytułu piłkarze Seattle Sounders.

Philadelphia Union czeka w półfinale na zwycięzcę sobotniego starcia Portland Timbers - New York City FC. W zespole z Portland występuje Jarosław Niezgoda, który będzie miał okazję na kontynuację swojej strzeleckiej passy. Polski napastnik ma na koncie dwie bramki w trakcie całego turnieju z czego obie w dwóch ostatnich meczach.

Zwycięzca turnieju zakwalifikuje się do przyszłorocznej edycji CONCACAF Champions League - amerykańskiego odpowiednika Ligi Mistrzów.

Najbliższe transmisje meczów MLS:

Orlando City SC - Los Angeles FC (01.08. godz. 1:35) - Polsat Sport Extra

San Jose Earthquakes - Minnesota United FC (02.08. godz. 2:05) - Polsat Sport Extra

New York City FC - Portland Timbers (02.08. godz. 4:00) - Polsat Sport Extra