Krzysztof Wanio o LUK Politechnice Lublin: To nie jest anonimowy zespół

Siatkówka
Krzysztof Wanio o LUK Politechnice Lublin: To nie jest anonimowy zespół
fot. Polsat Sport
Krzysztof Wanio o LUK Politechnice Lublin: To nie jest anonimowy zespół.

Ekipa LUK Politechniki Lublin była bardzo bliska wywalczenia awansu do turnieju finałowego PreZero Grand Prix siatkarzy. - Okazało się, że to nie jest anonimowy zespół – przyznał ekspert Polsatu Sport Krzysztof Wanio, dodając że lublinianie będą jednymi z faworytów TAURON 1. Ligi w kolejnym sezonie.

Zawodnicy lubelskiej Politechniki przyjechali do Warszawy w zastępstwie siatkarzy Trefla Gdańsk, którzy przymusowo pauzują po wykryciu koronawirusa w ekipie. Lublinianie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, wygrywając dwa spotkania – w tym jedno z czołową drużyną PlusLigi VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa – i do samego końca brali udział w walce o finałowy turniej ligi letniej na piasku. Ostatecznie nie udało się - małe punkty zadecydowały o awansie VERVY i Cuprum Lubin, podczas gdy zawodnicy z Lublina zajęli trzecie miejsce. Mimo porażki drużyna doceniła możliwość rywalizacji z ekipami ekstraklasy.

 

"Z drużynami z PlusLigi walczyliśmy jak równy z równym i jest to dla nas cenne doświadczenie. pokazaliśmy wielki charakter i serce do gry" – cieszyli się na profilu Lubelskiego Klubu Przyjaciół Siatkówki.

 

Zobacz także: "Cześć i chwała Bohaterom". Hołd dla Powstańców na turnieju PreZero Grand Prix siatkarzy

 

Ekspert Polsatu Sport Krzysztof Wanio docenił występy lubelskiej ekipy, stwierdzając przy okazji, że nie jest to "anonimowy zespół". 

 

- Powiedziałbym wręcz, że dziś bardzo popularne szyldy plusligowe przyjechały bardziej anonimowymi składami, niż ekipa z Lublina. Wojciech Sobala, czy Grzegorz Pająk to porządni ligowcy z niezłym doświadczeniem – ocenił w rozmowie z LKPS.

 

 

 

Sobala w przeszłości reprezentował takie kluby, jak Jastrzębski Węgiel, w barwach którego wywalczył srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski oraz Puchar Polski, AZS Częstochowa, z którym zdobył Puchar Challenge, czy Indykpol AZS Olsztyn i GKS Katowice. Od stycznia 2020 roku występował we francuskiej Ligue A, w ekipie Narbonne Volley.

 

Pająk, podobnie jak Sobala wywalczył z Jastrzębskim Węglem srebrny medal mistrzostw Polski, a z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle sięgał po tytuł mistrza kraju. Z jedną i drugą drużyną zdobywał Puchar Polski.

agb, Polsat Sport, lkpslublin.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze