Debiutancki gol Patryka Klimali w Celtiku Glasgow

Patryk Klimala zdobył debiutancką bramkę w barwach Celticu Glasgow.

Debiutancką bramkę w barwach Celticu Glasgow zdobył Patryk Klimala. Jego zespół zdeklasował w pierwszej kolejce Scottish Premier League Hamilton Academical FC 5:1. Dzięki wysokiemu zwycięstwu "The Bhoys" przewodzą w tabeli.

21-letni Klimala nie mógł sobie wymarzyć lepszego początku nowego sezonu w zespole mistrzów Szkocji. Na premierowego gola musiał jednak poczekać do końca meczu, który rozpoczął jako rezerwowy. Na boisku Polak pojawił się w 86. minucie, zmieniając Odsonne'a Edouarda. Cztery minuty później Klimala otrzymał prostopadłe podanie od Francuza Christophera Julliena, wbiegł z piłką w pole karne, przechytrzył obrońcę i strzałem w dalszy róg bramki zaskoczył próbującego interweniować bramkarza gości Ryana Fultona. Tym golem były napastnik Jagiellonii Białystok ustalił wynik spotkania.

Od początku meczu przewagę miał Celtic, który wyszedł na prowadzenie w 20. minucie za sprawą Edouarda. Francuz w tym meczu jeszcze dwukrotnie trafiał do siatki, kompletując hat-tricka. Bramkę zdobył również Holender Jeremie Frimpong.

Drużyna trenera Neila Lennona jest liderem rozgrywek. Ostatnim meczem pierwszej kolejki szkockiej Premier League będzie poniedziałkowe starcie Ross County – Motherwell.