Polska Liga Siatkówki zareagowała na kolejny przypadek koronawirusa! Co z PreZero Grand Prix?

Siatkówka
Polska Liga Siatkówki zareagowała na kolejny przypadek koronawirusa! Co z PreZero Grand Prix?
fot. PAP

Polska Liga Siatkówki poinformowała, że wdrożyła procedury związane z minimalizowaniem zagrożenia związanego z zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Są one wprowadzane w związku z informacją, że jeden z siatkarzy drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2.– Będziemy z całą stanowczością dbać o to, by nasi gracze, sztaby trenerskie, nasi fani byli jak najbardziej bezpieczni w tych trudnych czasach – powiedział prezes Polskiej Ligi Siatkówki Paweł Zagumny. – Dostaliśmy już precyzyjną informację od prezesa klubu z Zawiercia, jak wygląda sytuacja w drużynie. W tej chwili wykonamy wszystkie zalecenia specjalistów, którzy przygotowują dla nas specjalne procedury postępowania w takich przypadkach. Będziemy stanowczy w taki sposób, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

 

Zobacz także: Prezes Trefla Gdańsk: Sytuacja nie jest łatwa, ale szukanie winnych nie ma sensu

 

W związku z faktem, iż gracz drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie brał udział w krakowskim turnieju PreZero Grand Prix przygotowujemy instrukcję dla drużyn grających w tamtym turnieju. Przede wszystkim wszystkie zespoły, organizatorzy turnieju a także inne osoby mogące mieć bezpośredni kontakt z graczem w Krakowie, będą poddani testom na koronawirusa.

 

– Od czasu turnieju minął już ponad tydzień, dlatego zaleciliśmy pilne wykonanie testów metodą RT-PCR, czyli wymazów – stwierdził dr n. med. Jarosław Krzywański, kierownik warszawskiej filii Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej, który wraz z dr hab. med Ernestem Kucharem przygotowują plan ochrony przed koronawirusem dla Polskiej Ligi Siatkówki. – Bez negatywnych wyników testów żaden z graczy czy sztabów trenerskich bądź pracowników klubów nie może brać udziału w zbliżającym się w weekend turnieju w Gdańsku. Biorąc pod uwagę okres od zakończenia turnieju w Krakowie i możliwego kontaktu z zakażonym, wyniki takiego testowania mogą z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Oczywiście nie mogą całkowicie – zaznaczył dr Krzywański.

 

– Jesteśmy w stałym kontakcie z prezesami klubów, po przeprowadzeniu testów i otrzymaniu ich wyników będziemy podejmować kolejne działania – dodał prezes Zagumny.

RM, PLS
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie