Sezon debiutantek! Siatkarskie talenty, które warto zapamiętać (ZDJĘCIA)

Siatkówka
Debiutantki w siatkarskiej reprezentacji Polski w sezonie 2020
Galeria zdjęć (6)

Sezon reprezentacyjny siatkarek pozbawiony był rywalizacji o stawkę. Biało-czerwone rozegrały zaledwie cztery mecze towarzyskie – po dwa z reprezentacjami Czech oraz Szwajcarii. Ważnym wydarzeniem był z pewnością debiut kilku perspektywicznych zawodniczek, które za kilka lat mogą stanowić o sile drużyny narodowej.

Polskie siatkarki mają za sobą zgrupowanie w Szczyrku i cztery mecze towarzyskie. W hali "Aqua Zdrój" w Wałbrzychu zagrały dwa spotkania z Czeszkami (30 czerwca i 1 lipca). W pierwszym pewnie pokonały rywalki 3:0, przegrały jednak w dodatkowym secie. Drugie przyniosło nieco więcej emocji, ale Polki pokonały rywalki 3:2 (15:13 w tie-breaku).

 

Kolejnymi rywalkami Polek były 28 i 29 lipca reprezentantki Szwajcarii. W pierwszym rozegranym w Sport Arenie w Łodzi spotkaniu gospodynie wygrały 3:2. Choć przegrywały już 0:2, zdołały wyrównać stan meczu i wygrać tie-breaka 15:10. W drugiej konfrontacji pewnie pokonały rywalki 3:0, ale Szwajcarki zdołały wygrać w dodatkowej partii.

 

Nieszablonowe rozwiązanie! Najlepsza akcja sezonu reprezentacyjnego siatkarek? (WIDEO)

 

Selekcjoner Jacek Nawrocki wykorzystał ten nietypowy, krótki sezon na wprowadzenie do drużyny narodowej kilku utalentowanych siatkarek. Swoją szansę w drużynie narodowej otrzymały: Weronika Centka, Paulina Damaske, Karolina Drużkowska, Martyna Łazowska, Martyna Świrad i Marta Ziółkowska.

 

Biorąc pod uwagę sytuację w jakiej się znajdujemy, myślę, że jest to odpowiedni moment na wdrażanie młodych zawodniczek do reprezentacji Polski. W tym roku nie ma żadnej docelowej imprezy, do której drużyna narodowa się przygotowuje. Trzeba pamiętać, że przyszłość polskiej siatkówki to młode zawodniczki. To one w kolejnych latach wykreują trzon kadry i to na nich będzie spoczywał ciężar gry – powiedziała w rozmowie z Polsatsport.pl mistrzyni Europy z 2003 roku Anna Miros.

 

W załączonej galerii zdjęć przedstawiamy siatkarki, które w sezonie 2020 zadebiutowały w reprezentacji Polski.

Robert Murawski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze