Kajetan Kajetanowicz wznowi sezon na estońskich szutrach

Moto
Kajetan Kajetanowicz wznowi sezon na estońskich szutrach
Fot. PAP
Kajetan Kajetanowicz w tym roku powalczy o tytuł Mistrza Świata WRC3.

4 września wracają Rajdowe Mistrzostwa Świata. Serię wyścigów zainaugruje Rajd Estonii. W trakcie zawodów zawodnicy w dwa dni przejadą ponad 870 kilometrów z czego 232 stanowią odcinki specjalne. Do zawodów przygotowują się Kajetan Kajetanowicz z Maciejem Szczepaniakiem, reprezentanci LOTOS Rally Team.

Zmagania na odcinkach specjalnych tradycyjnie poprzedzi odcinek testowy, który tym razem rozegrany zostanie w piątek (4.09). Na wieczór zaplanowano krótki OS 1 Tartu, o długości 1,28 km (start o 18:08 czasu polskiego). Sobota to aż pięć odcinków specjalnych, a każdy z nich zostanie pokonany dwukrotnie. Jednym z nich będzie najdłuższa w rajdzie próba Prangli (20,23 km), która rozpocznie pętlę. Na niedzielę zaplanowano trzy dwukrotnie pokonywane odcinki, bez przerwy serwisowej. Rywalizacja ruszy o 6:35 czasu polskiego. Przed zawodnikami spore wyzwanie, które wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania, ale także sprawdzonych komponentów. Jednym z nich są opony.

 

ZOBACZ TAKŻE: Inauguracja rajdowych MP w Rzeszowie. Bez broniącego tytułu Marczyka


– Opony to dla każdego kierowcy tak zwane „czarne złoto”. Od nich bardzo wiele zależy, nie tylko w rajdach, ale i w ruchu codziennym. Opony dobieram zawsze w oparciu o prognozy pogody, o feeling, w zależności od tego, co działo się podczas testów i wcześniejsze doświadczenia. Przy etapach o długości nawet 80-90 kilometrów muszą być bardzo wytrzymałe – mówi trzykrotny rajdowy mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz.


Kajetanowicz to doświadczony kierowca, który w swojej karierze zdobył m.in. cztery mistrzostwa Polski oraz wspomniane wcześniej trzy tytuły rajdowego mistrza Europy. W zeszłym sezonie kierowca LOTOS Rally Team zdobył wicemistrzostwo świata WRC2, a w tym roku powalczy o tytuł Mistrza Świata WRC3.

PI, materiały prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze