Czterech zawodników odchodzi z Korony

Piłka nożna
Czterech zawodników odchodzi z Korony
fot. PAP
Mateusz Spychała

W czwartek na oficjalnym Twitterze Korona Kielce poinformowała o odejściu czterech zawodników.  Kontrakty rozwiązali Mateusz Spychała, Luka Kukić, Milan Radin oraz Paweł Sokół.

Do najbardziej dotkliwych strat należy zakwalifikować Milana Radina oraz Mateusza Spychałę.

 

Radin spędził w Koronie rok i w barwach kieleckiego klubu zagrał w 27 meczach. Zostanie zdecydowanie zapamiętany dzięki pięknemu, zwycięskiemu golowi, którego strzelił w meczu ze Śląskiem Wrocław. Do tego zaliczył jedną asystę. Był podstawowym defensywnym pomocnikiem klubu.

 

Mateusz Spychała dołączył do Korony w lipcu 2019 ze Stali Mielec. Od tego momentu był podstawowym prawym obrońcą klubu i w 24 meczach zaliczył jedną asystę. To jego najbardziej szkoda kibicom, bo liczyli, że jak już miałby opuścić klub, to zrobiłby to za niezłą sumkę, a nie za darmo.

 

Zobacz także: Janusz Gol odszedł z Cracovii

 

Pozostałych dwóch zawodników to bramkarze. Jakimkolwiek znaczącym popisem w żółto-czerwonych barwach może się pochwalić Paweł Sokół, który od swojego przyjścia w sezonie 2018/19 rozegrał 7 spotkań w barwach kielczan. Rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w drugoligowej Elanie Toruń.

 

Dużo bardziej zawiódł Luka Kukić. Dwudziestoczteroletni Chorwat tylko raz stanął w bramce Korony, a było to w pucharowym meczu na Suzuki Arenie, który kielczanie przegrali z Zagłębiem Lubin. Poza tym ogrywał się w trzecioligowych rezerwach.

 

 

  

PS

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze