II liga: Marcel Gromadowski zasilił skład drugoligowego KS Bielawianka Bester Bielawa

Siatkówka
II liga: Marcel Gromadowski zasilił skład drugoligowego KS Bielawianka Bester Bielawa
fot. Cyfrasport
II liga: Marcel Gromadowski zasilił skład drugoligowego KS Bielawianka Bester Bielawa.

Mistrz Europy z 2009 roku Marcel Gromadowski zasilił skład drugoligowego KS Bielawianka Bester Bielawa. Kontrakt obowiązywać będzie przez najbliższy sezon.

Bielawianka to czwarta drużyna ostatnich rozgrywek II ligi. Po przerwie do treningów powróciła już maju, a jej skład został skompletowany 14 lipca. Od tego czasu władze klubu sukcesywnie publikowały nazwiska kolejnych zawodników.

 

Jednym z nich został atakujący Marcel Gromadowski, który poprzedni sezon spędził w pierwszoligowej Gwardii Wrocław. Jak ocenił jego nowy zespół, zasilenie ekipy w wykonaniu 34-latka to najgłośniejszy transfer w historii bielawskiego sportu.

 

W sezonie 2020/2021 drużynę poprowadzi Marcin Jarosz. Będzie to jego siódmy sezon na stanowisku pierwszego trenera seniorów.

 

 

Zobacz także: Siatkarski mistrz Europy w Bełchatowie! Serb zamknął skład PGE Skry

W 2009 roku wywalczył tytuł mistrza Europy

Gromadowski to były reprezentant Polski, który w 2009 wywalczył tytuł mistrza Europy. Wcześniej triumfował w Mistrzostwach Świata Juniorów i zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy Kadetów.

 

Grał w wielu klubach PlusLigi, w tym w barwach PGE Skry Bełchatów, z którą wywalczył Puchar Polski i brąz w mistrzostwach krajowych. Zasilił też skład zespołów z Kędzierzyna-Koźla, Lubina, Olsztyna, czy Bydgoszczy. Poza krajem rywalizował na parkietach włoskich, francuskich, greckich, czeskich i tureckich.

 

Atakujący znany jest z zabawnej historii kadrowej, kiedy to rozgrywający Grzegorz Łomacz przez przypadek wziął należące do niego buty, za duże o cztery rozmiary. Zagrał w nich mecz, ostatecznie wygrany przez Polaków.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie