IO: Japońscy nowożeńcy ambasadorami Republiki Zielonego Przylądka

Inne
IO: Japońscy nowożeńcy ambasadorami Republiki Zielonego Przylądka
fot. PAP
IO: Japońscy nowożeńcy ambasadorami Republiki Zielonego Przylądka.

Japońscy nowożeńcy Rikiya i Ayumi Kataoka będą ambasadorami Republiki Zielonego Przylądka podczas igrzysk w Tokio. Para znakomicie promowała wyspy podczas pobytu w tym kraju, znacznie przedłużonego z powodu pandemii koronawirusa. Ich działania docenił miejscowy komitet olimpijski.

Japończycy byli w podróży poślubnej dookoła świat i dotarli na Wyspy Zielonego Przylądka, gdzie planowali spędzić kilka dni. Nasilenie pandemii koronawirusa spowodowało, że Japończycy nie mogli odlecieć z wysp położonych 450 km od wybrzeży Afryki i musieli zostać tam przez kilka tygodni.

 

Zobacz także: Stefana Veljković spodziewa się dziecka. Nie zamierza rezygnować z igrzysk

 

Młodzi nie mogli podjąć pracy, gdyż nie mieli specjalnej wizy umożliwiającej taką aktywność, ale wpadli na inny pomysł, by móc przetrwać na wyspach. Na swoich profilach na portalach społecznościowych pokazywali piękno wysp, lokalne jedzenie, hotele. Ta promocja przyniosła im korzyści nie tylko w podczas przedłużonego, niezaplanowanego pobytu - darmowy nocleg w hotelach - ale i zainteresowanie Komitetu Olimpijskiego Republiki Zielonego Przylądka.

 

Władze komitetu stwierdziły, że Rikiya i Ayumi będą znakomitymi ambasadorami wysp podczas igrzysk w Tokio w 2021 r.

 

Sportowcy z Republiki Zielonego Przylądka startują na letnich igrzyskach od 1996 r. (Atlanta). W Rio de Janeiro było ich pięciu. Igrzyska w Tokio, przełożone o rok z powodu pandemii, mają się odbyć w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie