MotoGP: Poważny wypadek na GP w Austrii! Motocykl do kasacji! (WIDEO)

Moto
MotoGP: Poważny wypadek na GP w Austrii! Motocykl do kasacji! (WIDEO)
fot. PAP
Hafizh Syarhin bezpośrednio po wypadku

Do fatalnego wypadku doszło w niedzielę w trakcie wyścigu Motocyklowego Grand Prix Austrii. Na lokalnym torze Red Bull Ring w Spielberg, rajdowiec Enea Bastianini stracił kontrolę nad swoim motocyklem po delikatnej kolizji z Jorge Navarro. Maszyna się przewróciła, a jej kierowca odbiegł na pobocze. Zobacz wypadek na załączonym materiale wideo.

Tuż za zawodnikiem jechała rozpędzona grupa pościgowa. Na swoje nieszczęście Hafizh Syarhin nie dał rady ominąć przeszkody i uderzył swoją maszyną w przewrócony motocykl Bastianiniego, rozbijając go na pół. Po uderzeniu Malezyjczyk wyleciał w powietrze i przejechał kilka metrów po asfalcie, a wyścig został natychmiast przerwany.

Zobacz także: Sezon MotoGP zakończy się 22 listopada w Portugalii

Choć wypadek wyglądał bardzo poważnie, po krótkim czasie kibicom został pokazany pokrzepiający komentarz – „Wszyscy zawodnicy są przytomni”. Ku uldze uczestników i kibiców, uraz Syarhina nie okazał się aż tak poważny. Malezyjczyk mówi i odpowiada na pytania a jego stan jest stabilny.

 

 

Sędziowie byli zmuszeni przerwać wyścig Moto2 o GP Austrii. Na torze znajdowało się bowiem zbyt wiele elementów rozbitego motocykla Bastianiniego, co utrudnia bezpieczne dokończenie wyścigu. Dodatkowo doszło do rozlania oleju na asfalcie.

 

Obejrzyj wypadek w załączonym materiale wideo:

 

PS, Twitter

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze