Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych w Kielcach

Inne
Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych w Kielcach
Fot. Biuro Prasowe
Festiwal Sportów Plażowych Kielce 2020.

Za nami dwa dni Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych Kielce 2020. Na piaszczystych boiskach, zlokalizowanych przy Amfiteatrze Kadzielnia, w piątek oraz w sobotę rywalizowali tenisiści i tenisistki plażowe, zarówno w deblu jak i w singlu.

Imprezę zainaugurował Turniej Narodów w tenisie plażowym. Zmagania rozpoczęło kilkudziesięciu zawodników z Polski i z zagranicy. 

 

W piątek wieczorem zaprezentowali się m.in. reprezentanci tenisa plażowego z Portugalii i Włoch. Widzowie mogli oglądać zarówno rozgrywki mixtów, czyli drużyn mieszanych damsko-męskich, jak i zmagania singli.

 

ZOBACZ TAKŻE: Amfiteatr Kadzielnia (WIDEO)

 

Sobota upłynęła pod znakiem debla. Wśród mężczyzn o tytuł mistrzów Polski walczyło 12 par, w tym m.in. reprezentanci kraju juniorów i seniorów. W kategorii kobiet Ssangyong Mistrzostw Polski wystąpiło 8 par.

 

 

Choć zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze, mecze były bardzo zacięte i obfitowały w efektowne akcje czy zagrania, które brawami nagradzała publiczność.

Mecz Gwiazd

Pogoda nie okazała się sprzymierzeńcem organizatorów wydarzenia. Ze względu na ulewny deszcz i burzę, imprezę trzeba było na jakiś czas przerwać. Pod znakiem zapytania stanęło też rozegranie pokazowego meczu siatkówki plażowej z udziałem gwiazd. To się jednak udało. Kieleckiej publiczności zaprezentowali się Polacy Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak – tegoroczni krajowi liderzy, zwycięzcy malezyjskiego "World Tour", zdobywcy Pucharu Polski Plaży Open 2018 oraz Leo Williams (RPA) i Robert Kufa (Czechy).

 

Wręczenie medali i nagród oraz dokończenie turnieju singla kobiet przesunięto na niedzielę.

 

Choć niestety pogoda nam nie odpuszcza, wczoraj wieczorem wszyscy wytrwali mogli zobaczyć na własne oczy siatkarski Mecz...

Opublikowany przez Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych Niedziela, 23 sierpnia 2020

 

Trzydniowe wydarzenie rozgrywane jest na specjalnie przygotowanym piaszczystym boisku, a do jego stworzenia wykorzystano 600 ton piasku. Ambasadorami imprezy są Paweł Zagumny oraz Aleksandra Adamska, którzy wzięli udział w otwarciu imprezy.

 

Organizatorem wydarzenia jest Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych Piotr Głogowski. Partnerami RK Studio Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych Kielce 2020, są Miasto Kielce i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

NP, informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze