KSW 54: Shamil Musaev kontuzjowany. Gamrot ma nowego rywala

Sporty walki
KSW 54: Shamil Musaev kontuzjowany. Gamrot ma nowego rywala
fot. Polsat Sport
Marian Ziółkowski zajmie miejsce kontuzjowanego Shamila Musaeva w walce wieczoru gali KSW 54

Marian Ziółkowski (21-7, 5 KO, 12 Sub) zajmie miejsce kontuzjowanego Shamila Musaeva (14-0, 8 KO, 2 Sub) i zmierzy się z niepokonanym mistrzem dwóch kategorii wagowych Mateuszem Gamrotem (14-0, 8 KO, 2 Sub). Stawką walki wieczoru podczas gali KSW 54 będzie pas mistrzowski dywizji lekkiej. - Takiej propozycji nie mogłem odrzucić - powiedział zawodnik, który przygotowywał się do zaplanowanego na tę sama galę starcia z Maciejem Kazieczko (6-1, 3 KO).

- Na ostatniej prostej przygotowań do walki Musaev nabawił się kontuzji kolana - wyjaśnia jeden z współwłaścicieli KSW, Martin Lewandowski. – Próbowaliśmy ratować to zestawienie zapewniając Shamilowi najlepsze wsparcie medyczne. Niestety kontuzja okazała się na tyle poważna, że nie było mowy o możliwości walczenia. W tej sytuacji zaproponowaliśmy walkę mistrzowską Marianowi Ziółkowskiemu, który nie wahał się ani chwili i podjął rękawicę.


“Złoty chłopiec” od dłuższego czasu był przymierzany do walki o pas wagi lekkiej. Podczas gali KSW 50 miał zawalczyć o tymczasowy pas tej kategorii z Normanem Parkiem. Kontuzja zmusiła go do wycofania się z tego pojedynku. Następnie dostał propozycję walki z Gamrotem na KSW 53, ale odmówił ze względu na problemy związane z pandemią koronawirusa. Ostatecznie zawodnicy zmierzą się już 29 sierpnia na gali KSW 54.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego warto i gdzie obejrzeć galę z udziałem Daniela Skibińskiego

 

Jeden może stracić wiele, dla drugiego to ogromna szansa.

 

- Shamilowi przydarzyła się kontuzja, dostałem ofertę walki z Mateuszem Gamrotem. Nie chciałem drugi raz odmawiać, okoliczności się zmieniły. Jestem bardzo dobrze przygotowany do pojedynku, niezależnie od tego z kim miałby się odbyć. Stawką pojedynku będzie pas mistrzowski, dlatego nie wypadało odmówić propozycji. Będzie to walka na przestrzeni 5 rund.


Wiele zmiana, a do o gali został niecały tydzień, bardzo mało czasu. Zdążysz się przygotować?


Przygotowany praktycznie jestem. Nie ma szans przygotować się na przeciwnika, który walczy w innym stylu. Mateusz jest zapaśnikiem, a Kazieczko to zawodnik stójkowy. Pełen freestyle, cieszę się, idę z tym!


Będziesz analizować walki Mateusza Gamrota czy znasz już wszystkie jego mocniejsze i słabsze strony?


Widziałem wszystkie walki Mateusza, analizowałem jak się rusza. Zostało kilka dni, więc mam szansę na ustalenie taktyki i dodatkowych rzeczy ze swoim sztabem. Mateusza znam, nie jest dla mnie tajemnicą. Zawsze brałem pod uwagę, że mogę się z nim spotkać w klatce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bonusy po FEN 29 przyznane


Byłe już w podobnej sytuacji, gdy ponad tydzień przed galą zdecydowałeś się na walkę z Kleberem Koike Erbstem. Ten pojedynek nie poszedł po Twojej myśli. Czy teraz podołasz wyzwaniu?


Wtedy podjąłem walkę dwa tygodnie przed galą. Tam była inna sytuacja, było trudniej. Walczyłem na na gali FEN, tam schodziłem z wagą do 77 kg, a dwa tygodnie później musiałem znów tą wagę robić i zejść do 68 kg. Dodatkowym czynnikiem była presja, debiutowałem w KSW. Teraz też nie jest łatwo, jest mniej czasu i inny przeciwnik.


Co spowodowało, że “wskoczyłeś” na miejsce Shamila Musaeva?


Ponoć przydarzyła mu się kontuzja, ale słyszałem też, że miał problemy z wagą. Jeśli to prawda, to Shamil niepoważnie podszedł do tej sytuacji, a jeśli ma kontuzję, to nic nie można mu zarzucić.


Liczba walk na gali KSW 54 ulegnie zmianie czy Maciej Kazieczko dostanie innego rywala?


Wiem nieoficjalnie, że Maciej zawalczy. Wojsław Rysiewski dobierze mu przeciwnika i sprawi, że walka Macieja zostanie na karcie.


Kiedy dowiedziałeś się o tym, że zawalczysz o pas?


W niedzielę odebrałem telefon z propozycją, początkowo byłem podekscytowany i nie mogłem w to uwierzyć, ale zdecydowałem się po minucie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kowalski - Łazarz. Gorąco było również po walce


Czy zmiana rywala wpłynęła na Twoje podejście do walki?


Nie odbierając nic Maciejowi Kazieczce, Mateusz Gamrot jest na wyższej półce, prawdopodobnie na tej najlepszej w Europie. Duże wyzwanie przede mną, mogę wykazać się odwagą. Niektórzy zarzucali mi, że jej zabrakło, gdy odrzuciłem pierwszą propozycję. Wtedy nie było szans w pełni się przygotować. Teraz mogę pokazać, że się go nie obawiam.


Mateusz miał dłuższe przygotowania od Ciebie, bo walczył z Normanem Parkiem na KSW 53. Liczysz na to, że jest już trochę zmęczony, czy obawiasz się, że może mieć to na niego korzystny wpływ?


Raczej nie jest to dla niego korzystne. Robienie wagi jest zawsze wyczerpujące dla organizmu. Nie powiem, że liczę na to, że to się odbije na Mateuszu. Nie chodzi o to, żebym z nim wygrał kiedy jest w średniej dyspozycji. Sądzę, że nie będzie miało to na niego wpływu. Mateusz to bardzo doświadczony zawodnik, wie co robi. Nie musiał brać pojedynku z Shamilem w tak krótkim terminie, a jednak to zrobił, więc jest pewny swojego zdrowia.


Mówi się, że będzie to ostatnia walka Gamrota w Polsce. Zapewne chcesz pożegnać go zmieniając mu w rekordzie zero na jedynkę. W jaki sposób to zrobisz?


Zrobię to swoimi rękoma, mimo, że lepiej czuje się w parterze. Jestem bliski zdobycia czarnego pasa w brazylijskim ju-jitsu. Na przestrzeni lat mój styl walki wyklarował się na zawodnika stójkowego i właśnie tu będę upatrywał swojej szansy. Mateusz musi mieć jednak świadomość, że dobrze radzę sobie w parterze i potrafię poddawać.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zabójcza "anakonda" Michała Andryszaka


Jak się czujesz jako bohater walki wieczoru, walki o pas?


To surrealistyczne uczucie, coś niesamowitego. Cieszę się na pojedynek z legendą KSW, Mateuszem Gamrotem.


Jesteś spokojny, skoncentrowany… Zmęczony robieniem wagi?


Dokładnie, spokój wynika z tego, że siły powoli uciekają. Jednak nie miałem jeszcze tak dobrego cięcia wagi, więc więc myślę, że będzie wszystko w porządku.


Dlaczego warto obejrzeć Wasz pojedynek?


Nie na darmo będzie to walka wieczoru. Każdy wie jak mocnym zawodnikiem jest Mateusz, a ja lubię walkę w stójce i efektowne kończenie swoich pojedynków. Nasze zestawienie daje gwarancję, że będzie bardzo ciekawie.

 

Karta walk gali KSW 54:

 

70,3 kg/155 lb: Mateusz Gamrot (16-0 1NC, 5 KO, 4 Sub) vs Marian Ziółkowski (21-7, 5 KO, 12 Sub)


120,2 kg/265 lb: Izuagbe Ugonoh (0-0) vs Quentin Domingos (5-1, 4 KO)

120,2 kg/265 lb: Michał Andryszak (20-8, 13 KO, 6 Sub) vs Michał Kita (19-11-1, 11 KO, 5 Sub)

70,3 kg/155 lb: Maciej Kazieczko (6-1, 3 KO) vs TBA

61,2 kg/135 lb: Paweł Polityło (4-2, 1 KO) vs Bogdan Barbu (16-11, 8 KO, 4 Sub)

70,3 kg/155 lb: Łukasz Rajewski (9-6, 5 KO, 2 Sub) vs Bartłomiej Kopera (9-5, 7 Sub)


Karta wstępna

 

77,1 kg/170 lb: Adam Niedźwiedź (7-3, 1 KO, 6 Sub) vs Kacper Koziorzębski (6-2, 3 KO)

70,3 kg/155 lb: Sebastian Rajewski (8-5, 4 KO) vs Armen Stepanyan (6-3, 3 KO, 2 Sub)

 

P. Zahorska, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie