Fatalny początek i porażka. Cracovia za burtą Ligi Europy!

Piłkarze Cracovii na pierwszej rundzie kwalifikacyjnej zakończyli przygodę z Ligą Europy.

Koniec marzeń Cracovii o grze w Lidze Europy. Zdobywcy Pucharu Polski przegrali w 1. rundzie kwalifikacyjnej z Malmoe FF 0:2. Gole dla wicemistrzów Szwecji strzelili Duńczyk Jo Inge Berget i jego rodak Soren Rieks.

Gorzej mecz dla piłkarzy Cracovii nie mógł się rozpocząć. Jonas Knudsen posłał długą piłkę z outu wprost pod nogi Rieksa, który znalazł w polu karnym Bergeta. Duński napastnik  oszukał jednego z obrońców „Pasów” i w 23. sekundzie spotkania wpakował piłkę do siatki.

Po dwudziestu minutach mocniej zabiło serce krakowskim kibicom. Marcos Alvarez dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył David Jablonsky. Jego strzał wylądował w bramce Szwedów, jednak sędzia gola nie uznał. Uznał, że czeski obrońca był na spalonym.

Gdy wydawało się, że do przerwy więcej bramek nie padnie – minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik podwyższył Rieks. Duńczyk wykorzystał podanie Isaaca Kiese Thelina i pokonał próbującego interweniować Lukasa Hrosso.

Po godzinie gry „Di blåe” powinni już prowadzić trzema golami. Szwedzi wyprowadzili błyskawiczną  kontrę spod własnego pola karnego. Solową akcją popisał się Rieks, ale tym razem jego uderzenie obronił golkiper gości. Dobitka Duńczyka wylądowała jedynie na bocznej siatce.

Osiem minut przed ostatnim gwizdkiem Ursa Schnydera futbolówka po raz kolejny wpadła do siatki krakowian. Szwajcarski sędzia jednak gola nie uznał, bo na pozycji spalonej był Isaac Kiese Thelin.

Więcej goli na Eleda Stadion w Malmoe nie padło. Gospodarze pokonali zespół Michała Probierza 2:0 i to oni zagrają w kolejnej rundzie eliminacji do Ligi Europy.

Cracovia po raz trzeci w historii brała udział w eliminacjach Ligi Europy i za każdym razem nie udało się jej wywalczyć awansu do kolejnej rundy oraz odnieść zwycięstwa. Jej bilans to trzy porażki i dwa remisy.

Malmoe FF - Cracovia 2:0 (2:0)

Bramki: Jo Inge Berget (1'), Soren Rieks (44')

Malmoe FF: Marko Johansson - Eric Larsson, Anel Ahmedhodžić, Franz Brorsson, Jonas Knudsen -  Jo Inge Berget (67' Amin Sarr), Erdal Rakip (75' Arnór Ingvi Traustason), Oscar Lewicki, Anders Christiansen, Søren Rieks - Isaac Thelin

Cracovia: Lukáš Hroššo - Cornel Râpă, Michał Helik, David Jablonský, Michal Sipľak (58' Diego Ferraresso) - Mateusz Wdowiak, Pelle van Amersfoort, Florian Loshaj, Marcos Álvarez (79' Tomáš Vestenický), Sergiu Hanca - Rivaldinho (46' Milan Dimun)

Żółte kartki: Eric Larsson, Anel Ahmedhodzic - Sergiu Hanca, Milan Dimun

Sędzia: Urs Schnyder (Szwajcaria). Mecz bez udziału publiczności.