KSW 54: Łukasz Rajewski lepszy od Bartłomieja Kopery (WIDEO)

Sporty walki

Łukasz Rajewski (10-6, 5 KO, 2 Sub) pokonał Bartłomieja Koperę (9-6, 7 Sub) podczas gali KSW 54. "Raju" wygrał przez niejednogłośną decyzję sędziów na dystansie trzech rund.

Pierwsza runda toczyła się w stójce. Mocniejszym ciosem trafił Kopera, który naruszył swojego rywala. Żaden z ciosów nie był jednak na tyle mocny, żeby któryś z zawodników znalazł się w sporych tarapatach. Wydaje się, że odrobinę lepszy w ciągu pięciu minut był Kopera.

Po minucie drugiego starcia ponownie mocno trafił Kopera, po czym obalił rywala. Rajewski błyskawicznie jednak wstał. Kilkadziesiąt sekund później Kopera raz jeszcze znalazł się z góry - tym razem na znacznie dłużej niż przy pierwszej próbie. Na dwie minuty przed końcem rundy walka wróciła do stójki, ale tylko na chwilę - tym razem w korzystnej pozycji znalazł się "Raju". Starcie zakończyło się tak, jak rozpoczęło, czyli od wymian w stójce.

W decydującym starciu po 120 sekundach za plecami rywala, a następnie w pozycji bocznej, znalazł się Rajewski. Zawodnik "Czerwonego Smoka" zasypywał tam rywala ciosami. Z czasem "Raju" próbował poddać rywala trójkątem rękami, ale nieskutecznie. Na ostatnie dwie minuty walka wróciła do stójki. Więcej sił zachował Rajewski, który był aktywniejszy w tej fazie pojedynku.

Dla Kopery był to trzeci pojedynek w KSW. Wcześniejsze dwa przegrał - kolejno z Filipem Wolańskim i Maciejem Kazieczko. Z kolei Rajewski wrócił do KSW po dwóch latach nieobecności.

Łukasz Rajewski (10-6, 5 KO, 2 Sub) pokonał Bartłomieja Koperę (9-6, 7 Sub) przez niejednogłośną decyzję sędziów