KSW 54: Pewna wygrana Sebastiana Rajewskiego na rozpoczęcie gali (WIDEO)

Sporty walki

Sebastian Rajewski (9-5, 4 KO) pokonał Armena Stepanyana (6-4, 3 KO, 2 Sub) w walce otwierającej galę KSW 54. Polak wygrał jednogłośną decyzją sędziów na dystansie trzech rund.

Pojedynek od mocnych kopnięć rozpoczął Rajewski. Kilkadziesiąt sekund później po obalenie poszedł reprezentant Armenii i docisnął rywala do siatki. Ormianin zrywał klincz i uderzał łokciem. Na dwie minuty przed końcem rundy walka wróciła do stójki, gdzie zawodnik Czerwonego Smoka starał się trafić mocnym ciosem na wątrobę. W pewnym momencie niespodziewanie to Stepanyan, specjalizujący się w parterze, poczęstował Polaka wysokim kopnięciem.

Drugie starcie zaczęło się od celnych ciosów w wykonaniu Rajewskiego. Po dwóch minutach Ormianin poszedł po nogi rywala, ale to zawodnik trenujący w Poznaniu znalazł się na górze.W tej rundzie Rajewski miał zdecydowaną przewagę nad swoim przeciwnikiem i z pewnością na jego konto sędziowie zapisali to starcie.

Decydującą rundę Rajewski rozpoczął od wysokiego kopnięcia, a następnie zasypywał rywala kolejnymi celnymi ciosami. Dominacja Polaka w stójce była ogromna, a na minutę przed końcem walki obalił nawet swojego rywala. Nie był jednak zainteresowany walką w parterze i pojedynek wrócił do stójki. Choć Polakowi nie udało się wygrać przed czasem, całkowicie zdominował swojego rywala i pewnie wygrał na punkty.

Rajewski przed pojedynkiem z Stepanyanem miał na swoim koncie imponującą serię czterech wygranych z rzędu. Z kolei zawodnik z Armenii wygrał dwa ostatnie pojedynki, a wcześniej dwa przegrał.

Sebastian Rajewski (9-5, 4 KO) pokonał Armena Stepanyana (6-4, 3 KO, 2 Sub) jednogłośną decyzją sędziów.